SPARK’tan Kilis 7  Aralık Üniversitesindeki Suriyeli Öğrencilere Karşılıksız Burs

banner311
SPARK’tan Kilis 7  Aralık Üniversitesindeki Suriyeli Öğrencilere Karşılıksız Burs

Habererk/ Lokman Happani/ Kilis 

SPARK’tan Kilis 7  Aralık Üniversitesindeki Suriyeli Öğrencilere Karşılıksız Burs verilecek

Kilis 7 Aralık  Üniversitesinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi Suriyeli öğrencilere karşılıksız hibe desteği sağlayan SPARK’ın temsilcileriyle hibeye hak kazanan öğrenciler için hibe programı hakkında bilgilendirme sunumu yapıldı.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ruhat Yaşar, Üniversitemiz Dış İlişkiler Ofisi çalışanları, Spark Türkiye Temsilcisi İbrahim Timurtaş ve Spark proje yetkililerinin katıldığı programdan sonra hibe sözleşmesi imzalandı.
 
Prof. Dr. Ruhat Yaşar hibeye hak kazanan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmasında, hibe programının öğrencilerin eğitim hayatına çok önemli bir maddi katkı sunacağını ve öğrencilerin başarılı bir eğitim süreci için gerekli gayret ve azmi göstereceğini ümit ettiğini dile getirdi. Spark Türkiye Temsilcisi İbrahim Timurtaş ise “Avrupalı ve Katarlı hayırsever iş adamlarından gelen hibe ile öğrencileri 4 yıl boyunca destekliyoruz. Avrupalı ve Katarlı hayırseverler SPARK üzerinden Türkiye’deki Suriyeli öğrencilere yardımda bulunuyor” dedi. Ayrıca, hibe programının amacının, öğrencilerin hem eğitim hem de maddi hayatlarına katkı sunmak olduğunu ve bu yıl Kilis 7 Aralık Üniversitesinde önlisans ve lisans düzeyinde öğrenim gören 96 Suriyeli öğrenciye burs tahsis edileceğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.