Yaptığı merhemle sedef hastaları şifa buluyor 

Kilis'te yaptığı merhem ile Sedef hastaları şifa buluyor  

Yaptığı merhemle sedef hastaları şifa buluyor 
banner170

Habererk/Lokman Happani/Kilis 

Kilis'te Muhammed Kolay, 42 yıl önce köyde öğretmenlik yaptığı sırada sedef haftalığına yakalandı. Vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar oluşan Kolay Türkiye'de gitmediği cildiye doktoru kalmadı. Rüyasında mübarek zatın kendisini çağırması üzerine İran'a giden ve üç ay kalan Kolay, orada öğrendiği bilgi ile sedef hastalığını yendi. Şimdi Türkiye'nin bir çok yerinden kendisini arayan hastalara yaptığı merhem ile şifa dağıtıyor.

Ünü Türkiye'ye yayıldı
 İran'da öğrendiği bitkisel macunun etkisiyle sedef hastalığından kurtulan 75 yaşındaki emekli öğretmen Muhammet Kolay, artık aranan kişi haline geldi. 
3 ay kullanıldıktan sonra sedef hastalığından kurtulanlar kendisine teşekkür ederken ünü bir anda Türkiye geneline dağıldı. 

Profesörler Tarifini İstedi Vermedim 
Habererk'e konuşan Muhammet  Kolay şunları söyledi." Ben 76 yılında köyde öğretmenlik yapıyordum bir den vücudumda yaralar oluştu. Gitmediğim doktor kalmadı sedef hastalığı olduğunu bir türlü çare bulamadılar. Bir gün rüyamda Muhammet Kolay geldi zat beni çağırdı. Bende kalktım İan'a gittim ve hoş geldin Muhammet dedi.  3 ay yanında kaldım  burada öğrendiğim bilgilerle merhemi yaptım ve kullandım sedef hastalığından kurtuldum. Kilis'e gelerek bitkisel karışımla ilaç yaparak hastalığı olanlara verdim  3 ay içinde hastalıktan kurtuldular. Türkiye'nin bir çok yerinden gelen var, İstanbul'dan cildiye profesörleri dahi geldi öğretmemi istediler. vermedim" dedi.  .    


 

 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Taka61
Taka61 - 10 ay Önce

Bari ailenden genc birine öğrette insanlığa kalıcı olsun

Ali
Ali - 1 hafta Önce

Eylül hanım tarifini yazar mısınız?

Eylül
Eylül - 9 ay Önce

Bu amcaya nasıl ulaşabilirim

Editör: 0216 606 17 01 Ofis numaramızı ararsanız Kilis'deki editörün numarasını verebiliriz.

yardımcı
yardımcı @Eylül - 5 ay Önce

yaban pancarı kökünü ezip yağda kavuruyorsun 3 gün üst üste temiz vücuda sürüyorsun . amca da bunu yapmış ama neden açıklamamış anlamadım işi ticarete dökmüş sanırım.

Eylem
Eylem - 5 ay Önce

Sedef hastasi arkadaslar....www.sedefiyendim.com

SIRADAKİ HABER

banner176

banner151