Tuvaletlerimiz neden ve nasıl tıkanır? Klozet tıkanıklığı nasıl açılır? Bu soruların cevabını merak ediyorsanız, okumaya devam edin...

Kullanabileceğimiz üç tip tuvalet var. Birisi eski tip yani alaturka tuvalet. Bir diğeri klozet. Üçüncüsü ise geberit denilen gömme rezervuarlı asma klozetler. Yani su haznesi duvarın içinde bulunuyor.

Klozet giderlerinin tıkanmasına yol açabilecek birçok şey var. Tuvalette kullandığımız fazla fazla tuvalet kağıtlarının öncelikle klozetin içine atılması tamamen bir hatadır. Çünkü tuvalet kağıtlarının erimiş olduğunu düşünmek tamamen hatadır. Ve birden çok attığınızda gitmemesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden tuvaletlerinizde kesinlikle bir çöp kovası bulundurunuz. Bu bazen klozetlerini tıkıyor bazen de klozeti geçip bu seferde pimaşı tıkıyor.

Klozet gideri nasıl açılır?

Yani biz bunu evde kendimiz yapabilir miyiz asıl sorun bu. Tıkalı klozet açma işlemi için birkaç çözüm yolu var. Bunlardan birisi hepimizin bildiği gibi pompalama işlemidir. Tıkalı yerin üstüne pompayla ileri geri yaptıktan sonra açmaya çalışmaktır. Klozet gideri açma için bir diğer işlem susta salmaktır. Eğer tıkanıklık klozette değilse klozet sökülüp hattın içine susta salınabilir. Bu işlemler genelde pek sonuç vermiyor. Tabi ki sonuç verdiği yerlerde var. En azından denemekte fayda var. Klozet tıkanıklığı açma işleminiz için çoğu zaman klozetin sökülmesi gerekir. Çünkü bu tıkanıklıklarda genelde klozetin içine bir şey düşürülmüştür ve pisliğin oradan alınması gerekir ki atılan şeyler gidip oraya takılmasın. Klozetin sökülmesi içinde kesinlikle bir profesyonel yardım alın. Sökerken klozet taşına zarar verilirse bu işin pek anlamı kalmaz.

Yaptığınız bütün bu klozet gideri açma işlemleri işinize yaramadıysa robot ve kameralı sistemlerle hattınızdaki tıkanıklığı açtırmanız gerekir. Klozet tıkanıklığı açma işlemi için çağırdığınız firmanın klozeti sökmesi gerekir. Klozeti söktükten sonra elindeki çelik yayı hatta gönderip tıkanıklıklığı açar. Açtıktan sonra en önemli aşama kameradır. Muhakkak kameralı bir sistem çağırınız. Çünkü hattınız açıldıktan sonra kameranın önemi büyüktür. Hatta bir problem vardı kalıcı mı geçici bir problem mi bunu öğrenmek için kamera şarttır. Bu işi defalarca yaptırmanızın bir anlamı yok. Firmamızda bütün ekipmanlar ve malzemeler bulunmaktadır. Bütün ekiplerimizde kamera bulunmaktadır. Uzman ekiplerimizin yaptığı bütün işlemler firmamızın garantisi altındadır.

Duvara monte klozet tıkanıklığı açma diğer klozet tıkanıklıklarına benzer bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Klozetlerin temel olarak benzer bir yapıya sahip olduğu kabul edilmektedir. Ancak bazı klozetler askı aparatıyla duvara monte edilmektedir. Ancak yanlış kullanım kaynaklı olarak duvara monte edilen klozetlerde de tıkanmalar meydana gelmektedir. Bu tip sorunları çözmeye yönelik ekibimizden destek alabilirsiniz. Gerek teknik bilgisi gerekse kullandığı teknolojik ekipmanlar sayesinde ekibimizin size kaliteli bir klozet tıkanıklığı açma hizmeti sunacağını da unutmamalısınız. O halde yaşanan klozet tıkanmalarının önüne geçmek adına ekibimize ulaşmalısınız!

Klozet Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Klozet tıkanıklığı sık sık karşılaşılan bir sorun olduğundan pek çok tüketici bu sorunu kendi yöntemleriyle çözüme kavuşturmak ister. Ancak evde klozet tıkanıklığı giderme yöntemleri çoğu zaman daha ciddi problemlere neden olmaktadır. Siz de evde klozet tıkanıklığı giderme sorunuyla karşılaşıyorsanız pratik yöntemleri denemek yerine ekibimizden destek almayı tercih etmelisiniz. Aksi takdirde sorun daha da içinden çıkılamaz bir hal alabilmektedir. Klozet tıkanıklığı nasıl giderilir? sorusuna cevabı verecek olan ekibimizle iletişime geçerek en doğru hizmete ulaşabilirsiniz.

Editör: Yadigar Hanım