Siyah dumanlar kilometrelerce ilerden görüldü, halka 'Dışarı çıkmayın' uyarısı yapılıyor

Almanya'nın Leverkusen kentinde bir kimya sanayi sitesinde patlama yaşandı. Kimya sanayi tesisinin operatörü yaptığı açıklamada, patlamanın nedeninin bilinmediğini, yaralananlar olduğunu söyledi. Halktan evlerinden çıkmamaları ve pencerelerini açmamaları istendi.
Almanya'nın Leverkusen kentinde bulunan ve ülkenin en büyük kimya parklarından biri olarak bilinen Chempark şirketindeki çöp depolama tesisinde patlama meydana geldi. Patlamanın etkisiyle yoğun duman oluştu. Bölgedeki ev ve iş yerlerinin cam ile kapılarının kapalı tutulması konusunda çağrı yapıldı.


 5 İŞÇİ KAYIP

Alman medyası ise patlamanın, tesisin akaryakıt tanklarının bulunduğu alanda meydana geldiğini yazdı. Kimya tesisini işleten Currenta yaptığı açıklamada, patlama nedeniyle çok sayıda çalışanın yaralandığını, 2 kişinin durumunun ağır olduğunu, 5 işçinin ise kayıp olduğunu belirtti.

"AŞIRI BİR TEHLİKE" OLARAK SINIFLANDIRILDI

Alman haber ajansı dpa'nın bildirdiğine göre, Almanya Federal Sivil Koruma ve Afet Yardımı Dairesi patlamayı "aşırı bir tehdit" olarak sınıflandırdı ve sakinlerden içeride kalmalarını ve pencereleri ve kapıları kapalı tutmalarını istedi.

KANLI OCAK KATLİAMINI ORGANİZE ETMİŞTİ... SOVYET KGB'SİNİN SON BAŞKANI VADİM BAKATİN GEBERDİ KANLI OCAK KATLİAMINI ORGANİZE ETMİŞTİ... SOVYET KGB'SİNİN SON BAŞKANI VADİM BAKATİN GEBERDİOLUŞAN DUMAN KİLOMETRELERCE ÖTEDEN GÖRÜLDÜ

Leverkusen itfaiyesi de akıllı telefon kullanıcılarına "yüksek tehlike" uyarısı gönderdi. Patlama nedeniyle oluşan dumanın kilometrelerce uzaklıktan görülebildiği ifade edildi. Siyah dumanlar gökyüzünü kapladı.