Koronavirüsün akrabaları üzerinde araştırma gerçekleştiren bilim insanları, Kamboçya’daki donmuş yarasalarda koronavirüsün kardeşi olarak nitelendirilecek bir virüs tespit etti. Uzmanlar, tespit edilen virüsün koronaya yüzde 97 benzediğini açıkladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının sonlandırılması için çalışmalar devam ederken korona virüs ile ilgili çarpıcı araştırmalar da ortaya çıkmaya devam ediyor.Buna göre Kamboçya’daki donmuş yarasalar üzerinde çalışma gerçekleştiren bilim insanları, korona virüse çok yakın bir virüs daha tespit etti. Uzmanlar, bu virüsün korona virüsün akrabası olduğunu aktardı. Araştırmacılar, yeni buluşun korona virüsün yaraslardan insanlara nasıl geçtiği noktasında önemli sorulara cevap vereceğini de belirtti.YÜZDE 97 ORANINDA KORONA VİRÜSE BENZİYOR Uzmanlar, yeni bulunan virüsün daha önce korona virüse benzeyen en yakın akrabasından daha yakın olduğunu açıkladı. Yeni virüsün yüzde 97 oranında korona virüs ile benzeştiği kaydedildi.

AKDENİZ OYUNLARINDA TARİHİ ANLAR AKDENİZ OYUNLARINDA TARİHİ ANLAR

Araştırmalarına devam eden bilim insanları, korona virüs ailesinin protein hücrelerine nasıl girdiğini ve çoğaldığını bulmaya çalışıyor. Söz konusu çalışmanın ilerletilmesi durumunda korona virüs ile ilgili önemli bilgilere ulaşılabileceği aktarıldı.

Kaynak: Live Science