Sıklıkla sorulan sorulardan biri de pişiğe krem iyi gelir mi ya da krem pişiği geçirir mi şeklindedir. Bu sorunun yanıtı ise her ebeveyn tarafından bilinmeli!

Öncelikle herhangi bir kremin pişiğe iyi gelmesinden ziyade daha da artmasına neden olabileceğini belirtmeliyiz. Pişik problemini ortadan kaldırmak ya da pişiğin oluşmasını önlemek için özel olarak geliştirilen pişik kreminin kullanılması gerekiyor. Pişik kremleri bebeklerin hassas cilt yapısına uygun olarak formüle ediliyor. Böylelikle aşırı yağlı ya da ciltte katman oluşturan bir forma sahip olmuyor.  Güvenle kullanılabildiğinden ebeveynlerin endişe yaşamasına da gerek kalmıyor.

Pişik sorununa karşı pişik kremi kullanmak kadar, kaliteli ve güvenilir bir krem seçimi yapmak da önemlidir. Pişik kreminin tahrişi önlemesi, bebeklerin cildini nemlendirmesi de gerekir. Bu beklentileri karşılayan bir pişik kremi bulmak için onlarca farklı markanın ürününü tek tek denemenize hiç gerek yok. Yapmanız gereken sadece deneyimli ebeveynlerin hangi markanın pişik kremini tercih ettiğine bakmaktır.

Deneyimli olanlar ise bebekleri için Mustela pişik kremi tercihinde bulunuyor. Bebeklerin doğumundan itibaren her bez değişiminde kullanılabilen bir krem olması, özel içeriği ve bebeklerin cildini rahatlatması, pişik kreminin tercih edilme nedenleri arasında başı çekiyor. Pişiğe karşı son derece etkili olması ve kısa zamanda sonuç vermeye başlaması da göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir.

Balıkesir Üniversitesi'nde kişiye özel kadro: Sınava sadece AKP Gençlik Kolları üyesi girdi Balıkesir Üniversitesi'nde kişiye özel kadro: Sınava sadece AKP Gençlik Kolları üyesi girdi

Mustela tarafından formüle edilen pişik krem % 98 oranında doğal kökenli içeriklerle hazırlanıyor. Dermatolojik olarak gerekli tüm testlerden başarıyla geçiyor ve bu sayede gönül rahatlığı ile kullanılması da mümkün oluyor. Bebeklerin cildinde adeta bir bariyer oluşturan kremin kolay uygulanması, rahatsız eden bir katman oluşturmaması, hızla emilmesi de ön plana çıkan özellikleridir. Bebeğinizin pişik sorunundan kısa zamanda kurtulabilmesi için harekete geçmek gerekir. Mustela internet sitesini ziyaret ederek pişik kremini ve özenle hazırlanan, doğal içeriklerle formüle edilen diğer bebek bakım ürünlerini daha yakından inceleyebilirsiniz.