20. Türk Boyları Kültür Şöleni

banner155

Yalova Folklor Eğitim ve Araştırma Merkezi tarafından bu yıl 20’incisi düzenlenen Türk Boyları Kültür Şöleni, gala gecesiyle sonlandı.

20. Türk Boyları Kültür Şöleni
banner170

Türk Boyları Kültür Şöleni’nin gala gecesi Barış Manço Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlendi. Geceye ev sahipliği yapan YAFEM ekibi olurken konuk ülkeler Kosova, Kırım, Kazakistan, Kırgıztan, KKTC, Bosna Hersek, Gürcistan, Kabardin Balkar, Romanya ve Çuvaşistan da festivalde gösterilerini sergiledi. Gala gecesi gösterilerine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Türk dünyasını temsilen 10 misafir ekibin katıldığı festivalde YAFEM Başkanı Özer Koyuncu “Türk Boyları Kültür Şöleni kapsamında, Türk Dünyası Gazeteciler Buluşması, Şairler Buluşması, ‘Türkiye’nin Güvenliği ve Suriye, Irak konulu konferans gerçekleştirdik. Bu akşam da kapanış galasını gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki yıl daha iyi şartlarda, daha iyi faaliyetler yapmayı umut ediyoruz. Bizde destek olan başta Yalova Belediyesi’ne, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası’na ve ilçe belediyelerine teşekkür ediyorum” dedi.

Gala gecesinde AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel, Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Şeref Tali de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151