Abdurrahim Karakoç Özel bir etkinlikle anılıyor

Abdurrahim Karakoç  Özel bir etkinlikle anılıyor
banner170

Türk edebiyat tarihinin önemli şair ve söz yazarlarından Abdurrahim Karakoç, 22 Şubat Perşembe günü, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek bir panel ve bir dizi etkinlikle anılacak. 

İBB Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) ve Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenecek olan “Mihriban’ın Şairi Abdurrahim Karakoç” başlıklı panel, saat 13.00’te başlayacak.

Oturum başkanlığını İLESAM İstanbul Şube Başkanı Cafer VAYNİ’nin yapacağı panelde; Abdurrahim KARAKOÇ’unoğlu Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Enderhan Karakoç, şair ve yazar Özcan ÜNLÜ, araştırmacı ve yazarHayrullah ERASLAN ve Ataköy Atatürk Ortaokulu MüdürüAcem Yıldırım birer konuşma yapacak.

Panelde Mihriban, Hâkim Bey, Ben Hep Seni Düşünürüm, Sılada Sılasız Kaldım ve Unutma gibi onlarca şiiriyle unutulmaz eserlere hayat veren Abdurrahim Karakoç’un şiir ve düşünce iklimi çeşitli yönleri ile ele alınacak.

Panelden sonra Ataköy Atatürk Ortaokulu öğretmeni Nihat KELEŞ’in sazı eşliğinde öğrencilerden Semanur SADE, Senanur Belma AĞCABAY,Esma ERYILMAZ ,Nisa ÖZKAN veAyça Nil DİVRİK  Abdurrahim KARAKOÇ’tan şiirler okuyacaklar.

Sunuculuğunu da Ataköy Atatürk Ortaokulu öğretmeniAysun Aysel GÜNDÜZ’ün yapacağı "Mihriban'ın Şairi Abdurrahim Karakoç...” özel etkinliği Ataköy Atatürk OrtaokuluMüzik öğretmenleri Sariye TÜKEL ve Murat LEBUT’un hazırlamış olduğu, sazları ile Savaş KARAMAN ve Nihat KELEŞ’in eşlik edeceği Ataköy Atatürk Ortaokulu okul korosunun seslendireceği Abdurrahim KARAKOÇ’tan şarkı ve türkülerle sona erecek.

Etkinlik kapsamında ayrıca, 13 Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen “133. Doğum Yılında Yahya Kemal Beyatlı” etkinliği kapsamında düzenlenen yazı, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrullah Aydın tarafından ödülleri takdim edilecek.

Program halka açık ve ücretsizdir.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151