Amaçsız gibi gözüken gizemli köprü: Belhaven Köprüsü

Bir köprü düşünün tek bakışta çok amaçsızca duran... Aslında bu köprü, İskoçya'nın güneybatı kıyısında yer alan Dunbar Kasabasının sınırlarında kalan Belhaven körfezinde, küçük bir iskele yolu ile sahili birbirine bağlıyor.

Amaçsız gibi gözüken gizemli köprü: Belhaven Köprüsü

Avrupa, özellikle anıtlar açısından keşfedilecek en büyüleyici kıtalardan biri olma konusunda iyi bir üne sahip. Geleneklerden veya tarihten bahsediyor olsak da, İskoçya'nın güzelliğinin tadını çıkarmak bir ömür sürer. Şaşırtıcı bir şekilde, en büyüleyici yerlerinden biri karada değil, deniz kenarında.

Böylesine yalnız, gizemli bir bakış açısı yaratan anlamsız köprünün hikayesi ne?

Biel Suyu, Biel köyünün simgesi olarak görülebilen bir dere. Luggate Burn'dan başlayarak, nehir köyün içinden 4,5 kilometre geçiyor ve Güney İskoçya'daki Belhaven Körfezi ile buluşuyor. Gelgit sırasında, yerliler ve turistler köprüyü kullanarak Biel Suyu üzerinde yürüyebiliyor ve Belhaven Körfezi plajına gidebiliyorlar. Bu plaj, kum tepelerin,i tuz bataklığı ve renk sıçraması sağlayan otlaklarla birleştiren bir manzara sunuyor.Bu manzarayı görmek isteyenler İskoçya'nın en güneşli bölgelerinden biri olan sahil boyunca kaliteli zaman geçirmek için gelgit bekliyorlar. Manzara özellikle gün batımları sırasında muhteşem bir görsel şölen oluşturuyor, böylece fotoğrafçılar için ideal bir manzara oluyor.Gelgitten sonra eşit derecede muhteşem bir görüntü oluşur ve kıyıya yeni bir bakış açısı sunar. Bu noktada, köprünün çoğu su ile kaplanır ve üzerinden geçmek neredeyse imkansız hale gelir. Yine de, sessiz, romantik bir yer isteyenler veya unutulmaz bir anı yakalamak isteyen turistler yüksek bir gelgit beklerler.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2020, 16:18
YORUM EKLE