Berber salonunu müzeye çevirdi

Muğla’nın Ula ilçesi Sakin Kent (Cittaslow) ünvanlı Akyaka Mahallesinde 18 yıldır berberlik yapan Ali Tiriç, topladığı antika eşyaları iş yerinde sergiliyor.

Berber salonunu müzeye çevirdi

Mesleğe başladığı günden bugüne antika eşyalara merak saran Tiriç, bulduğu tarihi eşyaları satın alarak iş yerini adeta müzeye çevirdi.

Akyaka’da Cumhuriyet Caddesi’nde mesleğini sürdüren Ali Tiriç, müşterilerine elektronik aletlerin yanı sıra, eski berber aletleriyle de tıraş olma imkanı sunuyor.

Turistlerin iş yerine geldiklerinde şaşırdıklarını belirten Berber Tiriç, aynı zamanda yerli ve yabancı turistlerin sergilenen eski eşyaları satın almak için girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Tiriç, “Sergilenen eski tıraş malzemeleri arasında ustura, makas, el makinesi, saç yıkama tası, süngü, Devlet Demir Yolları’nın ambleminin bulunduğu antika kol saati kutusu ile birlikte enjektör, pirinç koku şişesi ve diş çekim pensesi var. Berberler geçmişte hem diş çekimi, hem de iğne yapıyormuş. Bu malzemeler de iş yerimde sergileniyor. Tarihi değeri olan eşyaları toplamaya ve iş yerimde sergilemeye devam edeceğim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 19:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
GARAJANTİK
GARAJANTİK - 2 yıl Önce

HER NE İŞLE UGRAŞIRSAİ N UGRAŞ Bİ KOŞENDE KENDİNLE İŞİNLE İLGİLİ ESKİLERDEN OLUŞAN Bİ ŞEYLERİ TOPLAYIP SERGİLEMEK COK GÜZEL HEM YAPTIGIN İŞİN ÖNEMİNİ GECMİŞİNİ DAHA ÖNCEDEN NASIL YAPARLARMIŞ ŞİMDİ NERDEYİZ DEMEK TÜM İŞ KİŞİLER İÇİN GECERLİ Bİ KAVRAM BU SENİ TEBRİK VE TAKDİR EDİYORUM KARDEŞİM BU GÜZEL HAREKETİNDEN DOLAYI KUTLARIM GARAJANTİK...