Dünyaca ünlü müzik gruplarının isim hikayeleri

Severek dinlediğimiz dünyaca ünlü müzik gruplarının isim hikayeleri...

banner311
Dünyaca ünlü müzik gruplarının isim hikayeleri

Pink Floyd

İlk başta Tea Set olan grubun adı İngiltere’de kendileri ile aynı isimde başka bir grubun da adının Tea Set olması nedeniyle grup ismini değiştirmiş, yoluna Pink Floyd olarak devam etmiştir. Syd Barrett, grubun yeni adını amerikalı blues gitaristi Pink Anderson ve Floyd Council’in ön adlarını birleştirerek belirlemiş.

The Who

Gitarist Pete Townshend’in işitme engelli babaannesinin duymadığı her şeye ‘the who?’ diye sorması Pete’in zihninde parlak bir fikir oluşturarak ilk isimleri The Detours yerine the who kullanmaya başlamışlar.

AC/DC

Angus ve Malcolm Young kardeşler bir gün ablalarının dikiş makinesinin arkasında ‘AC DC’ ibaresini görmüşler ve olaylar sertleşmiş.

Black Sabbath

Geezer Butler ve Ozzy bir gün sinemada Mario Bava’nın yönettiği cadı avı ile ilgili Black Sabbath’ı izlerler. Gruplarının adı Black Sabbaht olmasına filmden sonra karar verirler.

Iron Maiden

Grubun basçısı Steve Harris, The Man In The Iron Mask filminde ortaçağa ait bir işkence aleti olan Iron Maiden’i görünce etkilenmiştir.

Daft Punk

Grup, 90'ların başında amatör müzisyenler olarak ilk parçalarını piyasaya sürüyor. Bir dergideki eleştiri yazısında bu eseri "a daft punk" olarak nitelendiriliyor. İkili bu tamlamayı çok beğeniyor ve grup ismi olarak alıyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.