Jimi Hendrix'in 1970 performansı belgesel oluyor!

Milyonlarca kişininin idolü olan ünlü müzisyen Jimi Hendrix'in canlı performansının konu edileceği bir belgesel çekilecek.

banner311
Jimi Hendrix'in 1970 performansı belgesel oluyor!

Rolling Stone dergisi tarafından 2003 yılında tüm zamanların en iyi gitaristi seçilen Jimi Hendrix'in 1970’te Maui, Havai’de verdiği Rainbow Bridge filmi için çekilen canlı performansı bir belgesele konu olacak.

1970’te Maui, Havai’de verdiği Rainbow Bridge filmi için çekilen Hendrix canlı performansı bir belgesele konu olacak. ''Music, Money, Madness… Jimi Hendrix In Maui'' isimli belgesel, Rainbow Bridge’in kamera arkasına ve Haleakala volkanının dibinde yapılan konsere odaklanacak.

Hendrix’in o dönemki menajeri Michael Jeffrey’nin fikri olan Rainbow Bridge filmi, Hendrix’in rock yıldızı imajını kullanarak para kazanmak üzere yola çıkmış, fakat gişe başarısı ve çekim aşaması planlandığı gibi gitmeyen bir projesi olarak kalmıştı. Hendrix konser filmi izleyeceğine inanan seyirci, yalnızca 17 dakikalık bir canlı çekim görmüş ve onun yerine filmin çoğunluğunu New Yorklu bir modelin hippi komününe girişi oluşturmuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 00:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.