Yaşlıları da anlayabilmek için...

Avustralya’nın ünlü yaratıcı ajanslarından Thinkerbell iki farklı jenerasyonu bir araya getirmek için, 55 yaşından büyükleri kapsayan [email protected] isimli bir staj programı başlattı. Fransız atasözünden “Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse” ilham alan proje gençlerin enerjisiyle yaşlıların deneyimini birleştirmeyi hedefliyor.

banner311
Yaşlıları da anlayabilmek için...

Thinkerbell Avustralya’nın en büyük yaratıcı ajanslarından biri. Sidney ve Melbourne’de faaliyet gösteren ajans, alanında bir ilke imza atarak, yaşlılarla gençleri buluşturan bir staj programı hazırladı. 

[email protected] ismiyle hazırlanan staj programına yalnızca 55 yaşın üzerindeki insanlar başvurabilecek. Başvuranlar, gençlerle eşleştirilen takımlarda çalışarak, ortak işler üretecekler. 

Yaşlıları da anlayabilmek için 

Staj programı yaşlıların reklamcılık endüstrisinde çok az temsil edildiği düşüncesinden doğan bir girişim. Onları ana akımda doğru temsil edebilmek için ortaya çıkan proje, böylece ürünlerin tanıtımında yaşlıların ihtiyaçlarını da gözetebilecek.

55 yaş üzeri bireylerin deneyimlerinin genç nesillerce her zaman bilinmediğini bu nedenle iki kuşağı bir araya getirmeyi hedeflediklerini belirten Thinkerbell, “Yaşlı neslimiz reklamcılık endüstrisinde çok az temsil ediliyor” açıklamasını yaptı.

Yaratıcılık, strateji, hesap yönetimi, ofis yönetimi, finans, tasarım, medya, fotoğrafçılık, illüstrasyon alanlarında açılan staj, üç ay ücretli olarak gerçekleştirilecek. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.