Hülya Avşar ve Rüzgar Erkoçlar başrolde

Kutluğ Ataman, “Hiç bitmeyen bir aşk hikayesi, erotik bir masal” olarak tanımladığı yeni filmi ‘‘Oryantalya’’nın başrolünü Hülya Avşar ve Rüzgar Erkoçlar'a verdi.

Hülya Avşar ve Rüzgar Erkoçlar başrolde

Başrolünü Hülya Avşar ve Rüzgar Erkoçlar'ın paylaştığı Oryantalya’nın filminin konusu ise şöyle; 19 yaşındaki yakışıklı Mazlum fakir olduğu için sevdiği Vicdan’la evlenmesine izin verilmez. Vicdan’ın ailesinden öç almak için en yakın arkadaşı, Vicdan’ın ikiz erkek kardeşi Civan’ı öldürdüğünde yanlışlıkla Vicdan’ı öldürdüğünü anlar. Mazlum, bu büyük ihanetinin verdiği suçluluk duygusundan kaçmaya çalışırken kendini tekrardan bu aşkın başladığı 70’li yılların savaş sonrası şehrinde bulacak, aynı hayatı sonsuza dek yaşayacaktır.Berkay'dan Asena Erkin açıklamasıYönetmen görüşü bölümünde Ataman, ‘‘Oryantalya’’yla ilgili şu bilgileri verdi: “Oryantalya aşk ve tutkunun neden olduğu bir cinayetin hikayesini anlatır. Tutku, hikayenin kahramanı Mazlum’un işlediği cinayetin bir cezası olarak onun yakasını asla bırakmaz ve onu ölümsüzlüğe mahkum eder.


Mazlum sonsuza kadar sevmeye, sevdiğini yeniden öldürmeye ve onu tekrar bulup sevmeye mahkumdur. ‘Oryantalya’ aynı anda geleceğe ve geçmişe doğru ilerleyen bir hikaye anlatır. Bütün bu çıldırmışlığa rağmen hikaye, neden ve sonuç ilişkisi mantığını korur ve kendi içerisinde bütün bir erotik masal anlatır.” 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2014, 02:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER