İrtica Yaygaracıları Hak ihlalinde

AKP'ye alerji duymak otomatikman 'kadınlar plajına' da alerji duymayı gerektirmiyor, gerektirmemeli. Kişisel tercihler, partiler üstüdür.

İrtica Yaygaracıları Hak ihlalinde

~~Antalya’nın Sarısu mevkiinde açılan Kadınlar Plajı’nı protesto eden Antalya Halkevi üyesi bir grup, Kadınlar Plajı’nın hemen yanındaki piknik alanında toplandı. Önce halay çeken grup üyeleri, daha sonra horon teperek basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklamayı yapan Antalya Halkevi Başkanı Ayten Ceyhan, Kadınlar Plajı’nı açanların, kadınlara pozitif ayrımcılık yaptığını söylediğini hatırlatarak, “Kadınlar için çözüm maalesef tecrit şeklinde. Bunun kapılarını aralıyorlar. Bugün Kadınlar Plajı diyorlar, belki de yarın otobüsleri ayıracaklar. Kızlı erkekli karma okulları ortadan kaldıracaklar. Bu masumca bir Kadınlar Plajı değildir” ifadelerini kullandı.

Grup üyeleri, daha sonra el ele vererek kadınlı-erkekli denize girdi. Üyeler daha sonra piknik yaptı. Bu arada, polis Kadınlar Plajı önünde olası eyleme karşı güvenlik önlemi aldı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nın Sarısu’daki kadınlara özel plajı, 16 Ağustos Cumartesi günü düzenlenen törenle açılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 21:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER