Muazzez Ersoy’dan “O ses Türkiye” jürilerine "Kendilerinin hocaya ihtiyacı var"

banner155

Muazzez Ersoy, şarkı yarışmalarındaki jürilerin müzik duayenlerinden kurulması gerektiğini söyledi. Ersoy “O Ses Türkiye” tarzı şarkı yarışmalarını gördüğünde gülüp geçtiğini söyledi.

Muazzez Ersoy’dan “O ses Türkiye” jürilerine "Kendilerinin hocaya ihtiyacı var"
banner170

MUAZZEZ ERSOY: SEYİRCİ BİR ALT YAPI VAR SANIYOR

İşte Hürriyet’ten Tülay Demir’e konuşan Muazzez Ersoy’un o açıklamaları….

Sizi “O Ses Türkiye” gibi yarışmalarda jüri olarak görme ihtimalimiz var mı?

– Şimdiye kadar hiç jüri üyeliği yapmadım. Aslında çok güzel bir soru.

Neden?

– Şöyle söyleyeyim; bana göre böyle bir formatta jürinin duayenlerden kurulması gerekir. Yani gerçek anlamda müzikse olay. Hasbelkader eline mikrofonu alıp ezberlediği üç beş şarkıyı söyleyen ama müziğin deriniyle ilgili hiçbir bilgiye sahip olmayan insanların jüri olması bana komik geliyor. Komik… Jüri olacak kişi ya da kişiler musikinin duayenleri olmalı. Seyirci de onların sanki bir altyapıları var sanıyor.

Yok mu?

– Daha kendilerinin hocaya ihtiyaçları varken oralarda jürilik yapmaları gerçek anlamda komedi! Şahsen gülüyorum. Tekrar ediyorum orada jüri olması gerekenler konservatuvarlardaki, radyolardaki hocalar, duayenlerdir. Müziği gerçekten bilenlerdir. Okuduğu şarkının tonunu bilmeyenler bugün jüri üyesi! Böyle bir saçmalık yok! Bülent Hanım mesela çok önemli bir jüri olabilir. Keza Muazzez Abacı… Ben seyretmiyorum. Kanal gezerken denk gelirsem de gülüp geçiyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner151