Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın günlük tatili 42 bin TL!

Oda TV'den Caner Taşpınar Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı'nın tatil giderlerini ve Bank Asya'dan aldıkları kredileri nasıl ödediklerini araştırdı.

Nagehan Alçı ve  Rasim Ozan Kütahyalı’nın günlük tatili 42 bin TL!

Oda TV'den Caner Taşpınar'ın haberine göre ;Gökçekler'in sahibi olduğu Beyaz TV'de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında, Nagehan Alçı’nın eşi Rasim Ozan Kütahyalı, “Kusturmalı Boşnak Saksosu” şeklindeki ırkçı ve belden aşağı ifadeleri ile Boşnaklar’a hakaret etmişti. Kütahyalı’nın bu sözleri sonrasında protestolar yapılmış ve Kütahyalı hem Beyaz TV’deki programdan atılmış hem de Sabah gazetesinde yazılarına son verilmişti.

Bu olayın ardından kamuoyuna karşısına çıkamayan Rasim Ozan Kütahyalı, uzun aradan sonra “yatıyla” gündeme geldi.

Nagehan Alçı ve Rasim Ozan Kütahyalı, Bodrum Cennet Koyu’nda çocukları ile birlikte tatil yaparken görüntülendi. Çiftin “Smyrna” isimli yat ile görüntülenmesi dikkat çekti.

Buraya kadar magazin basınında yer aldı. Ancak Odatv ayrıntıları araştırdı.

Odatv, yaklaşık dört yıl önce, Nagehan Alçı ve eşi Rasim Ozan Kütahyalı’nın, Çengelköy'ün lüks sitesi "Sultan Makamı" sitesinde aldığı evin ayrıntılarını yazmıştı. 7 milyon dolarlık ev için 2 milyon doları peşin ödeyen ve 5 milyon dolar kredi almıştı. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından sık sık Kütahyalı çiftinin Bank Asya kredisi gündem gelmişti.

5 YILDA AYLIK ÖDEME: 159 BİN TL

Elbette mümkün değil ama hiç faizi olmadığını ve 5 yıllık ödeme planı çıkarıldığını düşünsek; yılda 1 milyon dolar geri ödemesi lazım. Bu da ayda yaklaşık 84 bin dolar demek. Türk lirası olarak da hesaplayalım. Kredinin alındığı 2013 yılında dolar kurunun ortalaması 1.90 TL. Mümkün değil ama dolar kurunun sabitlense bile aylık ödeme yaklaşık 159 bin TL yapıyor. 10 yıl süreyle ödeme planı çıkarıldığını ve yine faize tabi tutulmadığını düşünelim. Dolar kurunu da sabit tutalım! Bu da ayda yaklaşık 41 bin dolar ediyor. Türk lirası olarak düşündüğümüzde de yaklaşık 80 bin TL demek.

YATIN GÜNLÜK KİRALAMA BEDELİ 7 BİN EURO

Şimdi bu aylık ödeme planını aklınızda tutun ve Nagehan Alçı-Rasim Ozan Kütahyalı çiftinin yat keyfine dönelim.

Çiftin yatının adı “Smyrna” idi.

Smyrna, 5 kabinli 36 metre uzunluğunda lüks motoryat…

İnternette araştırdığınızda Smyrna’yı, Barbaros Yatçılık’ın kiraladığı görülüyor.

6 kişilik mürettebatı ile yatın günlük kiralama bedeli en az 7 bin eurodan başlıyor.

Teknenin değeri ise 4 milyon euro.

Açık kaynaklardan ulaşılan bilgilere göre; Nagehan Alçı-Rasim Ozan Kütahyalı çifti günlük Türk Lirası olarak yaklaşık 42 bin ödedi.

Aylık ev taksiti de düşünüldüğünde, nereden geliyor acaba değirmenin suyu?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kadir Şeker
Kadir Şeker - 3 yıl Önce

Iki tane yok hükmünde yaratık .bunları kaleme bile almayın reklamlarını yapıyorsunuz