Norveçli Emeline, aşığı olduğu Kemer'de evlendi

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'ne 10 yaşından bu yana tatile gelen Norveçli 23 yaşındaki Emeline Medhaug, yaşamının en mutlu anını da Kemer'de yaşadı.

Norveçli Emeline, aşığı olduğu Kemer'de evlendi
banner170

Öğretmen 27 yaşındaki Torleiv Langaker ve Emeline Medhaug, sembolik nikah törenlerini Kemer'de yaptı.

Norveç'te bir petrol şirketinde çalışan Emeline Medhaug'un Kemer aşkı, dedesinin 13 yıl önce Kemer'e yerleşmesiyle başladı. Tyrkiareiser'de çalışan Tor Medhaug, 2004'te Çamyuva Mahallesi'ndeki Viking 18 Evleri'ne taşındı. Kemer'e o yıl ilk defa gelen Emeline Medhaug da ilçenin güzelliğine aşık oldu. 'Cennete geldiğini' düşündüğünü belirten Emeline, hiç unutamadığı bu tatilin ardından her yıl Kemer'e gelmeyi sürdürdü.

Emeline Medhaug, Norveç'te mekanik öğretmeni olan ve 5 yıldır birlikte olduğu erkek arkadaşı Torleiv Langaker'le de tatil için sürekli Kemer'e geldi. Emeline ve Torleiv bir süre sonra evlilik kararı alınca sembolik nikah merasimi için de Kemer tercih edildi. Emeline ve ailesinin Kemer ve Çamyuva'da uzun yıllardır süren dostlukları da bunda etkili oldu.

Emeline ve Torleiv'in nikah Ayışığı Parkı içerisindeki Qualista Beach'te yapıldı. Norveçli 45 misafirin buluştuğu tören Norveç geleneklerine uygun yapıldı. Babası eşliğinde tekneyle tören yapılan alana gelen Emeline, babasının kolunda kendisini bekleyen sevgilisinin yanına gitti. Alkışlar eşliğinde karşılama ardından iki sevgili nedimeler ve davetliler eşliğinde birbirlerine yüzük taktı. Düğünde Torleiv Langaker'in eşine özel söylediği parça da duygulu anlar yaşattı. Emeline Medhaug bu sırada gözyaşlarını tutamadı.
Nikah ardından duygularını paylaşan Emeline Medhaug, "Hayatımız boyunca hiçbir zaman aklımızdan çıkaramayacağımız bir düğün oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner176

banner151