Serdar Ortaç: Tayyip Baba alır

Şarkıcı Serdar Ortaç, katıldığı bir televizyon programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve siyaset hakkında konuştu.

Serdar Ortaç: Tayyip Baba alır

Serdar Ortaç konuk olduğu programda yaptığı açıklamalar ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Ortaç, “İddia edildiği gibi maddi durumunuzu kurtarmak için mi iktidara yakın duruyorsunuz?” sorusuna “Devlet olmazsa hiçbir şey olmaz. Ben devletçi bir adamım. Devletin başına Kemal Kılıçdaroğlu geçse onu da savunurum. Tayyip Erdoğan varsa yine savunurum. Yarın başkası gelse onu da savunurum. Zamanında yaptım o hataları. Anladım devlet olmazsa biteriz” yanıtını verdi.

Ortaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

“BANA NE KIYAĞI OLACAK”

Soruları yanıtlayan Ortaç, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili şunları söyledi:

* Ama özel olarak sorarsanız… Ben Tayyip ağabeyi kişilik olarak seviyorum. Emine ablamı da… İnsanlıklarını gördüğüm için seviyorum. Kimse görmüyor ki atıp tutarlar. Yakın temasım oldu. Ama devletin başında falan diye değil. Bana ne kıyağı olacak.

* Devletin başında olduğu için seviyorum, bizi bir arada tuttuğu için seviyorum. Hatalarını kabul ettiği için seviyorum. Daha ne diyeyim ki.

“EKREM BEY GENÇ, TECRÜBESİ AZ”

Ortaç ayrıca, “Muhalefetle ve muhalefet liderleriyle ilgili görüşleriniz nedir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

* Kemal Kılıçdaroğlu’nu da seviyorum. İnsan olarak onunla da tanışıyorum. Ekibini de seviyorum o da yapmak istiyor bir şeyler. Sıraya soksam Meral Hanım birinci gelir. Mansur Yavaş 2’inci gelir. Kemal Bey 3, Ekrem Bey 4, Ali bey 5’inci gelir. Ahmet Davutoğlu 6’ıncı gelir. Selahattin Bey 7’inci gelir. Ama 1’inci Meral abla gelir.

* İş adamlarından birini isterim. Çünkü işletmeyi yönetmeyi biliyorlar. Muharrem Abiyi de isterim. Alternatif diyorsun ya yarın bir gün Allah korusun hükümet değişirse, bir şey olursa…

* Ekrem Bey şimdi genç, tecrübesi az. Devlet yönetecek. Birkaç sene tecrübe edinirse baba gibi yapar bu işi. Basit işler değil bunlar. Bence Tayyip Baba alır ama Meral Hanım da çok az farkla alır yani. 1 milyon kişiyle falan arada o kadar fark kalır ama Tayyip Baba alır.

“AHMET KAYA’YI SALAKLIĞIM YÜZÜNDEN…”

Ortaç, “Bir vatandaşın ‘Adam değilsin, Ahmet Kaya’ya o hareketi yapmayacaktın’ demesi size ne hissettirdi?” sorusuna da şu sözlerle cevap verdi:

* Bir kere adam çok haklı. Kendi açısından çok haklı. Sevdiği bir şarkıcıyı salaklığım yüzünden protesto etmiştim. O yaşta onu bilmeden yapmıştım.

* Millet olarak kinciyiz. Hasediz. Bir şey kafaya taktık mı unutmayız. Özür dilesek de unutulmaz.

YORUM EKLE