Sapanca İlçesinde etkili olan kar yağışları sonrası daha önce belde olan Kurtköy, Dibektaş, Yanık, Tepebaşı ve Hasanpaşa Mahalleleri’ne 3 gündür elektrik verilmeyince mahalle sakinlerinin tepkileri arttı. Yaklaşık 100 kişilik grup bu aksam saatlerinde  2 otobüsle Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (SEDAŞ)  Adapazarı’ndaki müdürlük binasına gelerke yetkililerle görüşmek istedi. Kesintiye isyan eden vatandaşlar ’Aydınlığa uzanan eller kırılsın’ diye sloganlar atarak müdürlük yetkilileriyle görüşmek istedi. Olay yerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nden çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

Adapazarı'da engeller MHP'yle aşılacak Adapazarı'da engeller MHP'yle aşılacakSakarya Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Bal ile görüşen mahalle muhtarları, daha sonra SEDAŞ yetkilileriye görüşmek için müdürlük binasına girdi. Yetkililerle kısa bir süre görüşen muhtarlar, sorunun çözüleceği sözünü alınca binadan çıktı.

Yanık Mahallesi Muhtarı Hüseyin Öcal, elektrik kesintilerinden bıktıklarını belirterek, "Biz hiçbir yetkiliye ulaşamadık. Konuşacak muhatap bulamadık. Sabrımız kalmadı. Biran önce elektriklerimiz verilsin. Evimizde bulunan elektronik cihazlarımız yandı" dedi. Tepebaşı Mahallesi muhtarı Ömer Şirin ise "Evlerimiz doğalgaz ile ısınıyor. Elektrik olmayınca hiçbir cihaz çalışmıyor. Yaşlı ve çocuklarımız hasta oldu. bugün bimer’e kadar ulaştık ancak bir türlü sonuç alamadık. O yüzden buraya gelmeye karar verdik" diye konuştu.

İki otobüsle protestoya gelen mahalle sakinleri, daha sonra SEDAŞ’tan ayrıldı. Sakarya’da sert geçen kış şartlarında yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle elektrik şirketi SEDAŞ önünde geçen haftada protestolar yaşanmıştı.

Editör: TE Bilişim