İstanbul Büyükada'daki Şehir Hatları Vapur İskelesi'nde bulunan Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Adalar İlçe Temsilciliği'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından tahliye edilmek istenmesi üzerine Salı günü başlayan gerginlik Çarşamba günü de sürdü.

İBB binanın tahliyesi için ellerinde mahkeme kararı olduğunu açıkladı. TÜGVA yetkilileri ise kira sözleşmesinin İBB tarafından usulsüz olarak tek taraflı bozulduğunu söylüyor.

Gerginliğin Salı sabahından beri devam ettiğini aktaran Demirören Haber Ajansı (DHA), polis ile İBB zabıta ekipleri ve bazı vatandaşlar arasında arbede yaşandığını, iskelenin çevik kuvvet polisi tarafından kapatıldığını bildirdi.

Çarşamba günü Büyükada'daki Şehir Hatları Vapur İskelesi'nin önünde arka arkaya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve TÜGVA Başkanı Enes Eminoğlu basın açıklamaları yaptı.

Cemevi Başkanı’na saldırı da yeni gelişme! Cemevi Başkanı’na saldırı da yeni gelişme!

Eminoğlu'nun “CHP mahkeme kararını göstersin” çağrısının ardından Kaftancıoğlu ikinci kez kameraların karşısına geçerek elindeki belgeyi işaret etti, “Mahkemenin tahliye kararı şu anda gördüğünüz elimdeki belge” dedi.