Muğla'nın Marmaris ilçesinde orman yangını çıktı. Ekipler, alevlere havadan ve karadan müdahalede bulunulduğu bildirildi.

Bugün saat 18.00 sıralarında Sarıalan Kov mevkii Marmaris Otogarı'nın üst kesimindeki sarp ormanlık alanda yangın çıktığı görüldü.

Yangın ihbarı üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri sevk edildiği bildirildi.
 
Hızla olay yerine intikal ettirilen hava araçları art arda alevlere su bıraktı. Yoğun müdahale ile alevlerin büyümesi engellendi. Ayrıca kara ekipleri de yangın bölgesine ulaşarak müdahaleye başladığı bildirildi.

Ekiplerin hızlı müdahalesi ve yoğun gayreti sonucu yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarının yapıldığı yangında gece boyunca gece görüş özelliğine sahip iki helikopterin de görev yapacağı bilgisine ulaşıldı. Yangının çıkış nedeninin belirlenebilmesi için çalışma başlatıldığı görüldü.

THK UÇAKLARI MARMARİS'TE

Diğer yandan geçtiğimiz yıl Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının Akdeniz Bölgesi'nde felakete neden olan orman yangınlarında kullanılmaması nedeniyle yaşanan tartışmalar sürerken AKP iktidarının "hurda" olarak tanımladığı, "kullanılamaz"denilen uçakların alevlere müdahale ettiği anlar görüntülere yansıdı. 

Editör: Ali Özyiğit