Aile Şerefi oyuncuları kim? Aile Şerefi filmi konusu nedir, nerede çekildi?

Münir Özkul ve Adile Naşit'in başrolde yer aldığı Yeşilçam'ın öne çıkan eserlerinden Aile Şerefi filmi, 1976 yılında izleyici karşısına çıktı. Filmde, Rıza'nın en küçük oğluna araba çarpması ile başlayan olaylar anlatılıyor. Peki, Aile Şerefi oyuncu kadrosunda kimler var?

Aile Şerefi oyuncuları kim? Aile Şerefi filmi konusu nedir, nerede çekildi?

Yeşilçam'ın önemli eserlerinden olan Aile Şerefi filmi, günümüzde de ilgiyle izleniyor. Televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan Aile Şerefi filminin yönetmenliğini Orhan Aksoy üstleniyor, senaryosunu ise Sadık Şendil, Suphi Tekniker ve Orhan Aksoy yürütüyor. İşte, Aile Şerefi filmi ayrıntıları...

AİLE ŞEREFİ KONUSU

At arabasıyla maden suyu, eşya vs. taşıyan Rıza'nın beş çocuğu vardır. Evli olan kızı da, eşiyle eve taşınınca geçinmeleri biraz daha zorlaşır. Bu arada küçük oğluna araba çarpar, bu da bütün aileyi sarsar. Zengin bir ailenin çocuğu olan Oktay (küçük oğluna çarpan arabanın sahibi) Rıza'nın kızını kaçırır ve tüm aile birleşip her şeye karşı koymaya karar verirler.

AİLE ŞEREFİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Aile Şerefi filmi, 1976 yılında bazı sahneleri Kumburgaz'da, belirli sahneleri ise Kadıköy'de çekildi. Filmin bazı bölümleri ise Kısıklı ve Bulgurlu'da kaydedildi.

AİLE ŞEREFİ OYUNCULARI

Münir Özkul - Rıza
Adile Naşit - Emine
Şevket Altuğ - Zihni
Mahmut Hekimoğlu - Selim
Mahmut Cevher - Hasan
Ayşen Gruda - Ayşe

Eriş Akman - Oktay
Itır Esen - Zeynep
Muhip Arcıman - Fehmi Bey
Ahmet Sezerel - Murat (Genç)
Yücel Dağdeviren - Murat (Çocuk)
Cengiz Nezir - Mustafa
Betül Aşçıoğlu - Alev

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 16:16
YORUM EKLE