Buket Aydın'dan 'Kılıçdaroğlu'na neden güldünüz?' sorusuna cevap

1 Mart yerel seçimleri öncesinde Kılıçdaroğlu'nun "belediyeleri kazanacağız" sözlerine gülerek tepki çeken sunucu Buket Aydın, "neden güldünüz" sorusuna yanıt verdi.

banner311

Spiker Buket Aydın, katıldığı televizyon programında, 31 Mart seçim sürecinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı söyleşideki kahkahasıyla gündem olmuştu.

Kılıçdaroğlu'nun "İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin'i CHP'nin kesinlikle kazanacağını" söylemesinin ardından kahkaha atan Aydın, o an hakkındaki bir soruya yanıt verdi.

Aydın, "AK Partili olduğu için güldü diyorlar ya, ben AK Partili olsam da muhalefet partisi genel başkanına saygısızlık edemem, nokta" dedi.

Okan Bayülgen'in 'Neden gülüyordunuz?' sorusuna Buket Aydın, "Benim CHP'li olmamam, CHP Genel Başkanı'na saygısızlık edebileceğim anlamına gelmez. Diyelim ki Buket Aydın, AK Partili" yanıtı verdi.

Bu sözlerin üzerine araya giren Bayülgen bu kez 'AK Partili misiniz?' diye sordu.

Aydın, "Ben apolitik olmayı tercih ediyorum. Ben gazeteci olarak herhangi bir partili olamam. Buket Aydın, AK Partili olduğu için güldü diyorlar ya, ben AK Partili olsam da muhalefet partisi genel başkanına saygısızlık edemem, nokta" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kanal D'de Buket Aydın'ın sunduğu Seçim Özel programına konuk oldu. Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları karşısında program sunucusunun kahkaha atması sosyal medyada gündem olmuştu.

Programda siyasetçilere gösterilen özen ve saygısından eser yoktu. Hatta Kılıçdaroğlu’nun iddialı çıkışları karşısında program sunucusunun kahkahaları sosyal medyada daha çok konuşuldu.

CHP lideri konuşmasında İstanbul dahil büyük şehirleri alacaklarını belirtti, “İstanbul’u alacağız, Ankara’yı, Bursa’yı, Mersin’i alacağız.” dedi.

Program sunucusu Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerine karşılık “Bugün de formunuzdasınız” şeklinde absürt bir yanıt verdi. Sunucunun bu sözleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Aynı programa daha önce AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım da konuk olmuş sunucunun Yıldırım karşısındaki ciddi tavırları dikkat çekmişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 15:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.