Dikkat çeken Erdoğan-Biden manşetleri! Havuzun amirali Sabah bir günde böyle çark etti!

AKP'nin havuz medyası olarak bilinen Sabah'ın Erdoğan-Biden görüşmesi hakkında bir gün arayla attığı manşetlerdeki değişim dikkat çekti.

Dikkat çeken Erdoğan-Biden manşetleri! Havuzun amirali Sabah bir günde böyle çark etti!

AKP'nin havuz medyası olarak bilinen bilinen Sabah'ın bir gün arayla attığı manşetlerdeki değişim dikkat çekti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi için Brüksel'e gitmeden önce havaalanında yaptığı açıklamada "Biden ile bizim göreve geldikten sonraki bu yüz yüze ilk görüşmemiz olacak ve birinci derecede Türkiye-Amerika ilişkilerini masaya yatırmamız gerekiyor. 24 Nisan bizler için çok çok olumsuz bir süreç oldu. Böyle bir yaklaşımı tabi ki beklemezdik. Ama bu yaklaşım bizleri ciddi mânâda üzmüştür. Bunu gündeme getirmeden geçmeyi doğru bulmamız mümkün değil. Türkiye rastgele bir ülke değil" ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye'nin Amerika'yla NATO'da müttefiki bir ülke olduğunu kaydeden Erdoğan, "İki müttefiğin kalkıp da bu konuda NATO'ya uzaktan yakından alakası olmayan Ermeniler konusunda böyle bir yaklaşımın içine girmesi bizi rahatsız etmiştir, üzmüştür. Bunu hatırlatmadan geçmek mümkün değildir" demişti.

"HAMDOLSUN GÜNDEME GELMEDİ"

Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüşmesinin düzenlenen basın toplantısında gelen “Görüşme öncesinde, 24 Nisan'ı unutturacak bir görüşme olmasını umuyorum demiştiniz. ABD'nin 1915 olaylarını soykırım olarak tanıması konusu gündeme geldi mi?” sorusuna “Hamdolsun, hiç gündeme gelmedi” yanıtını verdi.

Erdoğan'ın bu yanıtı dikkat çekti.

SABAH GAZETESİNİN BİR GÜN ARAYLA MANŞETLERİ

Sabah gazetesinin bir gün arayla attığı manşetler de okuyucuların gözünden kaçmadı.

Gazetenin 14 Haziran tarihli manşetinde Erdoğan fotoğrafı üzerine "Bıden'a 24 Nisan'ı ve F 35'i soracağım" başlığı atıldı.

Yaşanan gelişmelerin ardından gazetenin bugünkü manşetinde Erdoğan ile Biden'ın fotoğrafının üzerine "İşbirliğimizi artıracağız" manşeti atıldı.

İşte dün ve bugünkü manşetler:

YORUM EKLE