Döviz krizinde Saray medyası 3 maymunu oynadı!

Yükselen döviz kurları, Türkiye'de medyanın durumunu da bir kez daha gözler önüne serdi.

Döviz krizinde Saray medyası 3 maymunu oynadı!

AKP iktidarına yakın gazeteler TL’nin değer kaybını birinci sayfalarından hiç görmedi. İktidara yakın gazeteler sadece Merkez Bankası’ndan gelen ‘Döviz kuru uyarısı’ haberini birinci sayfadan ufak bir kutuda gördü.

Merkez Bankası’nın faiz indirimin ardından yükselişe geçen dolar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından dün 13,50 seviyelerini gördü.

Türk Lirası dolar karşısında adeta erimeye başladı. Dolardaki sert yükseliş vatandaşlarda endişeye neden oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz indirimi kararları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ekonomiyle ilgili açıklamaları sonrası Türk lirasındaki değer kaybı hızlanarak tarihi seviyelere ulaştı.

Dolar/TL 13.50, euro/TL 15.23 seviyelerini aştı.

Piyasalar yangın yerine dönerken, iktidara yakınlığıyla bilinen gazetelerde buna dair pek fazla bilgi yer almadı.

Bir dönem 'Türk basınının amiral gemisi' olarak anılan Hürriyet gazetesinde döviz kurlarına ilişkin hiçbir haber yer almadı.

Sabah gazetesinde yalnızca Merkez Bankası'nın açıklaması görüldü. Bu habere gazetenin en altında küçük bir şekilde yer veren gazete, "Asgari ücret zammı milyonların maaşını nasıl artıracak" başlıklı haberi öne çıkarmayı tercih etti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
türkiye tarihinde böyle aldatmaca varmı
türkiye tarihinde böyle aldatmaca varmı - 2 hafta Önce

itibarlarında tasarruf etmeyip suçu hep başkalarına atıyorlar kurtuluş savaşı dış güçler resmen halkı fakirleştiriyorlar başka izahı yok.ne kadar şansız bir döneme denk geldik.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344