Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gedelli köyü nerede, hangi ile bağlı?

Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor? TRT 1 ekranlarında Cumartesi akşamları yayınlanan Gönül Dağı dizisinin nerede çekildiği takipçiler tarafından her daim aranmakta. Bozkırda bir Anadolu masalında 3 kuzen hikayesini anlatan Gönül Dağı dizinin çekim yeri olan Gedelli köyü merak konusu. Peki, Gedelli köyü nerede?

Gönül Dağı nerede çekiliyor? Gedelli köyü nerede, hangi ile bağlı?

TRT 1 ekranlarında Cumartesi akşamlarının en çok izlenen dizilerinden birisi olan Gönül Dağı takipçilerden tam not almaya devam ediyor. Başrollerinde Berk Atan ile Gülsüm Ali İlhan’ın oynadığı Gönül Dağı dizisi bu akşamda 12. bölümü ile TRT 1 ekranlarında izleyenlerinin karşısına çıkıyor. Peki, Gedelli köyü hangi ilde?

Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor?

TRT 1 ekranlarında yayınlanan Gönül Dağı dizisi değişik illerde çekiliyor. Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde çekilen Gönül Dağı dizisindeki köyün adı ise Gedelli’dir. Günümüzde Niğde ilinin Ulukışla ilçesinde bağlı olan Gedelli köyü dizi icabı Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin bulunduğu kırsal bölgede yer almaktadır.

Gedelli köyü nerede

Gedelli köyü nerede?

Gedelli köyü aslında Niğde ilinin Ulukışla ilçesindedir. Ancak dizinin setinde Gedelli köyü Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine bağlı olarak gösterilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 18:02
YORUM EKLE