İstiklal Gazetesi'ne silahlı saldırı

İstiklal Gazetesi'nin Zeytinburnu'ndaki merkezine silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Turgay Türker isimli şahıs ve yanındaki kişiler pompalı tüfeklerle gazete binasını basıp, Yayın Yönetmeni Hüseyin Arif Çakmak'tan tehditle 2 milyon TL haraç istediler. Çakmak, saldırı sonrası yaptığı açıklamada, "Zanlının en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

İstiklal Gazetesi'ne silahlı saldırı

Olay dün öğleden sonra, gazetenin Zeytinburnu Sümer Mahallesindeki merkezinde meydana geldi. Yanındaki kişilerle gazete binasına gelen Turgay Türker isimli saldırgan zorla Gazetenin Yayın Yönetmeni Hüseyin Arif Çakmak'ın odasına girerek tehditler savurmaya başladı. Kendisine 2 milyon TL vermezse öldürmekle tehdit eden saldırgan son anda çevredekilerin müdahalesi ve polise haber verilmesiyle durdurulabildi.

Olay yerine intikal eden polis ekipleri saldırganların üzerinde ve araçlarında pompalı tüfek, tabanca ve bol miktarda mermi ile şarjör ele geçirdi.

Zanlı Türker'in hırsızlık, yağma ve uyuşturucu satıcılığından çok sayıda sabıkası olduğu ortaya çıktı.

Gazete baskınından 3 gün önce de zanlının Hüseyin Arif Çakmak'a ait Gebze'deki fabrikayı ve araçlarını gasp ettiği, jandarmanın olaya müdahale ettiği belirtildi. Olaydan sonra gözaltına alınan Turgay Türker serbest bırakılmıştı. Dün de gazete baskını sonrası savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk ettiği Türker'in mahkeme tarafından serbest bırakılması adeta "Tutuklanması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor" dedirtti.

Hüseyin Arif Çakmak olay sonrası yaptığı açıklamada İçişleri ve Adalet Bakanlarına seslenerek “Bu alçak saldırının faillerinin biran önce adalete teslim edilmesini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344