Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İçişleri eski Bakanı Mehmet Ağar'a methiyeler dizerek, "Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım" dedi.

Perinçek, Gazeteci Şaban Sevinç'in Twitter'da yaptığı programa katıldı. Sevinç, programında, Perinçek'e Mehmet Ağar ile ilgili "Vatansever ve sicili de kahramanlıklarla dolu" sözlerini hatırlattı. Ağar'ın vatansever olduğunu ifade eden Perinçek, "Sayın Mehmet Ağar geçmişte aslanlar gibi PKK'yla mücadele etmiş, FETÖ'yle mücadele etmiş bugünkü duruşu da milli olan emniyette de hep başarı sicili olan bir devlet adamıdır. Mehmet Ağar bugün vatansever bir konumda. Hedef alınması anlamlı. Amerika’nın hedef aldığı devlet adamlarından biridir. Mehmet Ağar bağımsızlığı, devlet adamlığı konusunda sağlam duran biri. Geçmişi de parlak bir güvenlik sicili olan bir devlet adamıdır. Bulunduğu konumu da doğru. Ben Mehmet Ağar'a kefilim. Onun Türkiye'ye gerekli bir şahsiyet olduğu kanısındayım” ifadesini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı hedef almasına tepki göstermişti.

Sedat Peker’in Mehmet Ağar’ı hedef almasının anlamlı olduğunu savunan Perinçek, Ağar’ın Amerika tarafından hedef alınan bir devlet adamı olduğunu iddia etmişti.

Editör: Yadigar Hanım