AKP'li Mehmet Metiner ve Bülent Arınç arasında gerginlik devam eder, Devlet Bahçeli ise Metiner'e desteklerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı YİK eski Üyesi Bülent Arınç bugün katıldığı 'Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden' adlı toplantıda iktidar partisini "Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir" şeklinde eleştiride bulunmuştu.

TV100 ekranlarında konu ile alakalı konuşan AKP'li Mehmet Metiner ise, "Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar" şeklinde Arınç'a yanıt vermişti.

Bülent Arınç da bugün bir açıklama yaparak, "Sen ne bir Kürt kadar mert ne de bir Müslüman kadar ahlaklısın. İnsan omurgası 33 kemikten oluşur. Seninki ise yalan, iftira ve hasetten ibaret" demiş, Metiner'i ise Arınç'a çağrı yaparak saat 20.30'da Haber Global ekranlarında olacağını söylemişti. 

DEVLET BAHÇELİ TARAFINI GEÇTİ

Arınç-Metiner arasındaki kavga devam ederken Cumhur İttifakı'nın ortaklarından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de tarafını seçti. 

Metiner sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisini aradığını ve destek verdiğini söyledi.

SON ANKETTE MANSUR YAVAŞ'A REKOR DESTEK AKP'Lİ YAŞAR HACISALİHOĞLU'NU CANLI YAYINDA KUDURTTU! SON ANKETTE MANSUR YAVAŞ'A REKOR DESTEK AKP'Lİ YAŞAR HACISALİHOĞLU'NU CANLI YAYINDA KUDURTTU!

Metiner, "Az önce MHP’nin bilge genel başkanı saygıdeğer Devlet Bahçeli aradı. Destek sözleri benim için onurların en büyüğüdür. Kendisine en kalbi şükranlarımı hürmetle arz ederim" şeklinde konuştu.