AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın faizi 2 ayda yüzde 20 seviyelerine çıkarılmasına onay verdiği iddia edildi.

İddianın sahibi Kısa Dalga yazarı Sedat Bozkurt, bugünkü köşe yazısında “2 ay içinde Şimşek faizleri yüzde 20’ye çıkaracak. Bunun onayı alınmış” dedi.

Bozkurt’un konu ile ilgili yazısı ifadeleri şöyle:

“Herkesin gözü Mehmet şimşek’te. Şimşek pazarlıklar sonucu kendisine garantili ve geniş bir alan açmış gözüküyor. Erdoğan yapısı gereği sürekli bu alana girip girip çıkacak ama bu genel yaklaşımı etkilemeyecek. (BBDK’ya yaptığı son atama bunun fragmanı) Cevdet Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı koltuğunda oturuyor olmasının nedeni de bu. Hep Şimşek ile Erdoğan’ın arasında olacak. 2 ay içinde Şimşek faizleri yüzde 20’ye çıkaracak. Bunun onayı alınmış. Gerekmesi halinde bu oran 40’lara kadar çıkabilecek. Ekim’e kadar Şimşek sonuç alıcı her şeyi yapabilir. Hemen aklınıza Nas gelmesin, ekonomi gerçeklik alanı. Şimşek’in elinin rahat olduğunun en önemli göstergesi Merkez Bankası’na yaptığı atamayla görüldü. Erdoğan’ın kesinlikle kabul etmeyeceği bir isim şimdi Şimşek’in tercihiyle orada oturuyor.”

Editör: Habererk Haber Merkezi