İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şehit evlerinden ağıtlar yükselirken, kışlada, askere oyun havası sunanları bu milletin affetmeyeceğini belirterek, "İktidar şanlı ordumuzu 'Televole' programlarına malzeme yapmıştır. Bu Habur rezaletini de aşmıştır, yazık" dedi.

'BU AFRİN REZALATİNİ AŞMIŞTIR'

Konuşmasında, "İYİ Parti kurultay destanı yazmış, iktidar, şanlı ordumuzu 'Televole' programlarına malzeme yapmıştır" diyen Akşener, "Afrin'den, askerimize büyük saygısızlıkla, Afrinvole çıkarmıştır. Bu Habur rezaletini de aşmıştır. Yazık. Yazık. Yazık. Ne yaparsınız ki biz, onların kimyalarını bozmaya devam edeceğiz. Milletimiz adaletsizlikten, ekonomik çöküntüden rahat uyuyamazken, biz de iktidar sahiplerinin huzurlu uykularını bozmaya devam edeceğiz. Şehit evlerinden ağıtlar yükselirken, kışlada, askerimize oyun havası sunanları da bu millet affetmeyecektir. Bir kenara yazmıştır" dedi.

'PYD, YPG NERDE?'

Ankara'da geçen hafta gerçekleşen Türkiye-Rusya- İran üçlü zirvesi ile ilgili olarak Akşener, şöyle konuştu:

"Sonuç bildirgesine baktınız mı ne çıktı, IŞİD terör örgütü, Nusra Cephesi terör örgütü, El Kaide terör örgütü. Eeee, PYD, YPG nerde, yok. Biz Afrin'e niye girdik? Onların tabiriyle niye fethettik? PYD, YPG terör örgütü diye. Kardeşim, bu sonuç bildirgesinde niye yoklar? Bu nasıl aymazlıktır? Askerimizin sahada kazandığını, masada mı kaybediyorsunuz? Bu nasıl müttefiklik? ya da siz de mi kapalı kapılar ardında PYD, YPG'yi terör örgütü olarak kabul etmiyorsunuz? Uluslararası arenada bu anlama gelmiyor mu? Altına imza koydunuz mu, koydunuz. Nerde peki PYD, YPG? Bu nasıl aymazlık, sormak lazım değil mi? Ne iş dönüyor Sayın Erdoğan, ne iş? Milletin güvenini, hangi işlerde bozuk para gibi harcıyorsun?"

TERÖR TAZMİNATLARINI NEDEN ÖDEMİYORSUNUZ'

Konuşmasında 10 Nisan Polis Haftası'nı kutlayan Akşener, "Buradan çok önemli bir sıkıntıyı da bu vesile ile dile getirmek istiyorum. Jandarma ve polisimizin terör tazminatlarının 3 aydır yatırılmadığını öğrendim. Ey muhterem, canını siper ederek can ve mal emniyetimizi sağlayan bu evlatlarımızın hakkı olan terör tazminatını neden ödemiyorsun? Muhtarları İspanya tatiline götürecek parayı buluyorsunuz da benim kahraman polis ve jandarmamın hakkı olan terör tazminatını neden ödemiyorsunuz?" diye konuştu.

'BEN KENDİ CANIMI KENDİM ALIRDIM'

Akşener, yaklaşık 2.5 yıldır kendilerine FETÖ'cü denildiğini söyleyerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Buradan Sayın Erdoğan'a seslenmek istiyorum. Bu konuda açık net tavır koymuş, nadir siyasetçilerden birisiyim. 'Sülalemde bir kişi bulun politikayı bırakacağım' dedim. Kimsenin yüreği yetmedi. Ama şimdi bir şey söylemek istiyorum. Sayın Erdoğan, avenelerinize ve küçük ortağınıza söyleyin. Eğer ben ve arkadaşlarım iktidarda olsaydık, sorular çalındığında görmezden gelseydik, generallerin patır kütür hiçbir şeye bakmadan FETÖ'nün adamlarını hızlıca önemli yerlere getirseydik, her türlü parasal alışverişi yapsaydık, kurumları onların eline teslim etseydik ve gün geldiğinde 15 Temmuz'da bunlar darbe yaptığında millet sizin çukura düşürdüğünüz devleti sokaktan toplayıp getirseydi ve bunun karşılığı olarak siz kabadayılık yapacağım deyip vatandaşı sokağa çağırdığınızda oraya gönlüyle giden insanlarımızın 249'u şehit olsaydı, binin üzerindeki insanımız gazi olsaydı buradan ilan ediyorum, ben kendi canımı kendim alırdım. Onun için susun."

"Kısa zaman içerisinde 71 il 769 ilçede teşkilatlarımızı kurduk. Devamında olağanüstü kurultayımızı gerçekleştirdik. Daha önce diğer partilerin kurultaylarını da gören insanlar ne kadar büyük ve güçlü bir kurultay gerçekleştirdiğimizi gördü.

Kurultayımız gösterdi ki Türk siyasetinde artık bir İYİ Parti gerçeği var. Kurultayımızdan sonra artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. İktidarın bilinçaltına girdik. İktidarın bilinçaltına ne kadar girdiysek ülkemizi bu düzenden kurtarmaya da o kadar yaklaştık demektir. Kurultayımızın büyüklüğünü görüp bir reklamla bundan sıyrılmaya çalışan iktidar Hatay’da büyük bir ziyaret düzenlemiştir. İYİ Parti iktidarın kimyasını bozmuştur. Şehit evlerinde ağıtlar yükselirken kışlada oyun havası söyleyenleri bu millet affetmeyecektir. Bizler iktidarın çekmecesinde araştırma sonuçlarından korktuklarını biliyoruz. Onları ittifaka sürükleyen şeyin bizim korkumuz olduğunu biliyoruz.

Ekmeğin suyun sağı solu yoktur. Biz Alpullu’da dedik ki pancar işçileri bir kişiden büyüktür. Tıpkı bunun gibi evleri ellerinden alınan bin vatandaşı evsiz bırakan da Erdoğan’la Hatay’a giden bir mütahitten büyüktür. Milletimiz, medyayı ele geçirdiniz diye bir yanda evsiz kalan insanlar varken, diğer tarafta onları evsiz bırakanlarla oyun havaları çaldığınızı görmeyecekler mi?

Doğru karar herkesin susup bir kişinin konuştuğu ortamlardan çıkmaz. Herkesin konuştuğu fikir ürettiği ortamdan çıkarır. Kendini askerin arkasına saklayanlardan Suriye’de yapılan kıyımla ilgili somut bir adım beklerdik. Kameralar arkasından İsrail’e ‘Eyyt’ çekenler neredelerdir. İktidarın İsrail’le anlaşarak Filistinlileri gözden çıkardığını herkes görmelidir. Rusya ve İran’la bir araya gelen iktidarın toplantısı sonrası hazırlanan sonuç bildirgesinden haberi yok mudur? “IŞİD, El Kaide terör örgütüdür” peki PYD/YPG nerededir? Bunlar terör örgütü değilse biz Afrin’e neden girdik. Bunun altına imza atan sizler değil misiniz?

Hatay sınırını emniyete aldık diyorsunuz da Iğdır sınırına neden bakmıyorsunuz. Hükümetlerin görevi insanlar, çocuklar ve bebekler ölmesin diye politika yapmaktır. BM Doğu Guta’da yaşananlar için bir şey yapmayacak mıdır?"

“İKTİDARDA BİZ OLSAYDIK…”

"Burada bir parantez açmak istiyorum. 2.5 yıldır demokrasi mücadelemiz boyunca “FETÖ,FETÖ” diye peşimde gezdiler. O zaman demiştim “sülalemde birini bulun siyaseti bırakırım” diye. Şimdi tekrar ediyorum sayın Erdoğan, küçük ortağınıza da buradan sesleniyorum. Sorular çalındığında, generaller hapse atıldığında biz iktidarda olsaydık ve 15 Temmuz’da bu millet bu devleti sokaklardan toplasaydı. Sokaklara insanları çağırmış olsak ve 249 insanımız bu devleti sokaktan toplarken şehit olsaydı ben kendi canımı kendim alırdım. O yüzden susun işinize bakın.

"TERÖR TAZMİNATLARI ÖDENMİYOR"

"Jandarma ve polisimizin terör tazminatının 3 aydır ödenmediğini öğrendim. Ey muhterem İspanya'ya muhtar gönderecek parayı buluyorsunuz da benim polisimin jandarmamın terör tazminatını neden ödemiyorsunuz?

İYİ Parti’nin iktidara geçer geçmez yapacağı ilk iş bu OHAL’i ortadan kaldırmak olacaktır."