Meteoloji Genel Müdürlüğü, 6 Aralık hava durumu raporunda Doğu Anadolu'daki 14 il için kar yağışı uyarısında bulundu. Meteoroloji bu bölgelerdeki vatandaşların kar ve buzlanmaya karşı dikkatli olmaları konusunda dikkaatli olmalarını önerdi.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, bugün Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz'in doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu ile Bitlis, Van, Muş ve Bingöl çevrelerinin yağmurlu, iç ve yüksek kesimlerde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor.

DOĞU İLLERİ DİKKAT

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edilirken, yağışlar öğle saatlerinden sonra Batı Karadeniz kıyıları ile gece saatlerinden sonra Rize çevreleri ve Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olarak görülecek. Marmara ile iç ve doğu kesimlerde ise pus ve yer yer sis hakim olacak.

Muş, Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ardahan, Sivas, Yozgat, Çankırı ve Kastamonu'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Editör: Yadigar Hanım