Hamit Fendoğlu, en yakın arkadaşı Adalet Partisi Bursa Milletvekili Kasım Önadım’ın adının ‘gönderici’ olarak yazıldığı, hediye görünümlü pakete yerleştirilmiş bombanın, paketin kendisine ulaştığı 17 Nisan 1978 tarihinde evinde patlaması sonucunda gelini ve iki torunu ile birlikte hayatını kaybetmişti.

Hamit Fendoğlu’nun katledilmesinin 43. Yıldönümünde, Yerel Vuslat TV’de yayınlanan Ramazan Sohbetleri programına katılan MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu, amcasının sadece Malatya’da değil, Irak sınırına kadar dayanan geniş bir coğrafyada çok sevilen ve saygı duyulan bir siyasi kimliğe ve duruşa sahip olduğunu söyledi.

Hamit Fendoğlu’nun katledilmesinin amacının Türkiye’yi kargaşa ve kaosa sürüklemek olduğunu ifade eden Mehmet Fendoğlu, Hamit Fendoğlu olayının Türkiye’deki ilk faili meçhul cinayet olduğunu vurgulayarak, “Hamido olayı çözülmediği müddetçe, Kürt sorununu çözemezsiniz” dedi.

Bu arada Milletvekili Fendoğlu, ölüm yıldönümünde amcası Hamit Fendoğlu ile gelini Hanife, torunları Bozkurt ve Kürşat Fendoğlu’nun Bulgurlu Mahallesi’ndeki mezarlarının başında dua etti.