MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz, MHP Haliliye Belediye Meclis Üyesi Osman Karaağaç'a lüks bir araç hediye etti. Özyavuz'un bu pahalı hediyesi sosyal medyada gündem oldu.

 Özyavuz, hediye ettiği aracın anahtarını Karaağaç'a verdiği fotoğrafları, Twitter hesabından da paylaştı. Özyavuz'un 30 Temmuz'da "Kardeşime bir değil bin araba feda olsun" sözleriyle paylaştığı fotoğraflar çok sayıda beğeni aldı. 

İşte o paylaşım: 

Osman Karaağaç ise Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sürpriz karşısındaki hislerini "denizler mürekkep, ağaçlar kalem olsa" ifade edemeyeceğini belirterek "Sana bir can değil bin can feda olsun" dedi.

Karaağaç'ın paylaşımı şöyle:

AKP'Lİ BAŞKAN LÜKS MAKAM ARACINI TANITMIŞTI

Muş’a bağlı 5 bin 800 nüfuslu Sungu Belediyesi’nin AKP’li başkanı Mehmet Salih Gürtürk, özel siparişle aldığı makam aracını “Halka hizmet Hakka hizmettir’ şiarıyla belde halkımızın refahını artırmak için durmak yok yola devam” paylaşımıyla sosyal medya hesabından tanıtmıştı.  İhale şartnamesinde doğrudan istenilen aracın özellikleri koyulan ultra lüks makam aracına için 450 bin TL ödendiği öğrenilmişti. 

Teknik şartnamede, aracın 2021 model, çocuk koltuğu sabitleme özelliği, deri kaplı direksiyon simidi, panoramik açılır cam tavan, krom kapı eşiği gibi özellikler de olması istendi.

ÖNCE PAYLAŞTI SONRA SİLDİ

İlanda istenilen aracın rengi bile verilirken Belediye Başkanı Mehmet Salih Gürtürk, aracın fotoğraflarını “Her şey güzel bir Sungu için. Araç filomuzu her geçen gün daha da genişletiyoruz. Göreve başladığım günden beri halka hizmet Hakka hizmettir şiarıyla belde halkımızın refahını artırmak için durmak yok yola devam” notuyla Twitter hesabından paylaştı. Gürtürk, tepkiler üzerine daha sonra bu paylaşımını silmişti.

Editör: Yadigar Hanım