Ak Parti Muğla’da aday çıkartmıyor

Ak Parti Genel Başkanı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın 14 ilin Belediye Başkan Adayını açıklayacağı öğrenilirken, bu illerin arasında Muğla bulunmuyor. İddiaya göre Ak Parti Muğla’dan aday çıkartmayacak. 

banner311
Ak Parti Muğla’da aday çıkartmıyor

Habererk / Mete Sönmez / Muğla

Ak Parti’de 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında 60 ilin adayı belirlenirken,  Ak Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yarın 14 adayı daha açıklayacağı öğrenildi.

Erdoğan’ın, toplantıda Aksaray, Ağrı, Bilecik, Erzincan, Edirne, Iğdır, Isparta, Kars, Kırşehir, Kütahya, Siirt, Tunceli, Van, Zonguldak Belediye Başkan adaylarını açıklayacağı belirtilirken, Ak Parti’nin adayını açıklamadığı ve aralarında İstanbul’un da bulunduğu 7 il kalıyor. Erdoğan’ın İstanbul Adayını önümüzdeki günlerde özel olarak açıklayacağı belirtiliyor. 

Diğer 6 ilde ise aday çıkartmayacağı iddia edildi. Yeni Şafak’ta yer alan habere göre, AK Parti Cumhur İttifakı jesti olarak Adana, Mersin, Aydın, Muğla ve Manisa büyükşehirleri ile Devlet Bahçeli'nin memleketi olan Osmaniye'de MHP'nin adayını destekleyeceği iddia edildi. Bu illerin adaylarını önümüzdeki günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından açıklanacağı belirtiliyor. 
 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.