Millet ittifakı belediyelerinin başlattığı asgari ücrete zam uygulaması AKP’ye de örnek oldu. Bursa’da Osmangazi Belediyesi, işçilere asgari ücretin üzerinde zam yaptı.

SON ANKETTE ZAFER PARTİSİ SÜRPİZİ! AKP ARTIK BİRİNCİ PARTİ DEĞİL SON ANKETTE ZAFER PARTİSİ SÜRPİZİ! AKP ARTIK BİRİNCİ PARTİ DEĞİL

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, Millet ittifakı belediyelerinin başlattığı, daha sonra MHP ve SP’li belediyelerin de katıldığı asgari ücretin üzerinde zam furyası AKP'ye de sıçradı.AKP'li Bursa Osmangazi Belediyesi çalışanların ücretine hükümetçe ilan edilen 2 bin 825 liralık asgari ücretin üzerinde zam yapma kararı aldı.

EN DÜŞÜK MAAŞ 3 BİN 835 TL OLDU
Osmangazi Belediyesi, belediye işçilerinin en düşük maaşını 3 bin 835 TL'ye yükseltti. Bin 918 işçinin maaşını asgari ücretin üzerine çıkaran Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Biz, göreve geldiğimiz günden itibaren parayı çarçur etmedik, tasarruf ettik. Türkiye'de bu maaşları veren başka bir belediye de yok” dedi. CHP ve İYİ Partili belediyelerin asgari ücreti 3.100 liranın üzerinde yükseltme kararının ardından MHP'li Kastamonu Belediyesi, Ankara Gölbaşı Belediyesi ile Saadet Partili Kahta Belediyesi de çalışanlarının ücretini, 2 bin 825 liranın üzerine çıkarmıştı.

AKP'YE DE ÖRNEK OLDU
Osmangazi Belediyesi, toplu sözleşme imzaladı. Belediyede çalışan personelin maaşları yüzde 25 ile 47 oranında artırıldı. En düşük maaş 3 bin 835 liraya yükseldi. Sözleşme sonrası işçiler meşale yaktı, davul zurna eşliğinde kutlama yaptı. Başkan Dündar, “Aile fertleri bile hastalıktan korktuğu için birbirinden uzak dururken, Osmangazi Belediyesi çalışanları, vatandaşlarımıza hizmet götürmek için çalışmalarını sürdürüyor. Biz, örnek alınan bir belediyeyiz” dedi.