Türkiye, Sinan Oğan’ın saat 17.00’da kime destek vereceğini merakla bekliyor. Bütün siyaset gündemi buna odaklanmışken, bireysel yorumlar da ardı ardına geliyor.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, TGRT Haber'de, Sinan Oğan’ın kimi destekleyeceğini açıkadı. Destici "Kuvvetle muhtemel bir sürpriz olmazsa Sinan Oğan saat 17.00'de Erdoğan'a desteğini açıklayacak" iddiasında bulundu.

Oğan'ın bu süreçte müstakil davrandığını kaydeden Destici, "Cumhurbaşkanımız ile görüşme yaptı. Aynı camianın insanlarıyız. Geldiğimiz noktada öne 4 maddeyi öne sürdüler. Ben bu öne sürdüğünüz maddeleri zaten Millet İttifakı yapıyor, dedim. Oğan maddeler konusunda ikna olmuş gibi gözüküyor. Oğan'ın 4 maddesinin aksine hareket eden 7'li masadır. Geriye sığınmacılar kalıyor" dedi.

"ERDOĞAN'A DESTEĞİNİ AÇIKLAYACAK"

Oğan'ın tercihini Cumhur'dan yana kullanacağını iddia eden Destici, şöyle konuştu:

"Sinan Bey'in açıklaması olumlu olacak. Yani bir kere kesinlikle Kılıçdaroğlu'nu desteklemeyecek, böyle bir şey yok. Ama kuvvetle muhtemel bir sürpriz olmazsa Cumhur İttifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini saat 17'de açıklayacak. Ümit Özdağ'ın Sinan Oğan'a nötr kalması konusunda tavsiyelerde bulunduğu söyleniyor. Oğan'ın Erdoğan ile görüştükten sonra bu kararı aldığını bana söylediler. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Ümit Özdağ ile görüşecek. Bugün yapılacak görüşme belirleyici olacak."

Editör: Habererk Haber Merkezi