Yeni Şafak gazetesi yazarı Cem Küçük'ün iddialarına muhataplarından yanıt geliyor. Sabah gazetesi yazarı Nazlı Ilıcak, CNN Türk'te yayınlanan Dört Bir Taraf'ta Küçük'e sert yanıtlar verdi.

Bu yazıyı yazan kişi benim kadar Erdoğan'a hizmet etmedi

Emniyet ve yargı içindeki "cemaat cuntası"nın medyada isim yapmış bazı liberal yazarları tutuklayacağı yönündeki iddialarıyla dikkat çeken Cem Küçük, Nazlı Ilıcak'ın bu cuntanın kontrolünde olduğunu hatta kandırılarak kullanıldığını iddia etmişti.

Kuzguncuk'taki Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı ofisinin sözkonusu cuntanın operasyon santrali olarak çalıştığını savunan Cem Küçük'ü yanıtlayan Nazlı Ilıcak iddiaları deli saçması olarak yorumladı. "Bu yazıyı yazan kişi benim kadar Tayyip Erdoğan'a ya da AK Parti ve dindar camiaya hizmeti olmamıştır." iddiasında bulunan Ilıcak, "Bu iddialar hükümeti de tedirgin ediyor gibi geliyor bana."

Benim endişem Başbakan bunlara inanıyor mu? Aman inanmasın

"İnanın bunu çözmeme imkan yok. Benim bütün söylediklerim Kuzguncuk merkezli üretilen bir kara propagandaymış, benim ve bu cuntanın amacı ise hükümeti devirmek Erdoğan'ı yıkmakmış. Bu yazıyı yazan kişi benim kadar Tayyip Erdoğan'a ya da AK Parti ve dindar camiaya hizmeti olmamıştır.

En zor zamanlarda ben AK Parti ve Erdoğan'ın yanında durdum. Aynı şeyi Gezi olaylarında da gördük, Dershaneler olayında da gördük. Sanki dershaneler kapanmasın diyenler Erdoğan ve AK Parti'yi yıkmak için komplo hazırlıyor.

Demokrasinin özünde eleştiri vardır. Böyle bir darbe niyeti atfetmek çok çirkin. Benim endişem acaba Başbakan bunlara inanıyor mu? Aman inanmasın. Budur fitne ve fesat. Sanki bir kalkışma var cunta var ve hükümeti yıkmak için çalışıyorlar. Bu iddialar hükümeti de tedirgin ediyor gibi geliyor bana."