Genç yaşta yaşamını yitiren başarılı sunucu için birçok isim başsağlığı mesajı yayınlandı.

Uzun süredir zorlu bir hastalık ile mücadele eden Yurt, tedavisine devam ediyordu. Yurt’un vefatının ardından taraftar grupları, siyasi isimler, yayıncı kuruluşlar, LÖSEV ve birçok gazeteci meslektaşı üzüntülerini dile getirdi.

ÖZLEM SARIKAYA YURT KİMDİR, KAÇ YAŞINDAYDI?

21 Mart 1983’te İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul’da tamamlayan isim, İstanbul Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema bölümü mezunu. Özlem Sarıkaya Yurt, mesleğe Habertürk televizyonunda başladı, ardından 2010 yılında NTV’ye transfer oldu. 2009 yılında Avrupa Gazeteciler Derneği tarafından en iyi sabah haberi sunucusu seçildi. Yurt’un 9 yaşında Tibet adında bir oğlu olduğu biliniyor.

ÖZLEM SARIKAYA YURT NEDEN VEFAT ETTİ, HASTALIĞI NEYDİ?

Sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin yasa teklifi komisyondan geçti Sosyal medya ve internet haberciliğine ilişkin yasa teklifi komisyondan geçti

Yaklaşık 4 yıldır meme kanseri ile mücadele eden Yurt, uzun süredir hastalığı ile ilgili tedavi görüyordu. Durumunun ağırlaşması üzerine başarılı sunucu yaşam mücadelesini kaybetti.

Başarılı sunucu 18 Mayıs 2022 Çarşamba günü öğle vakti Ataköy 5. Kısım Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.