O kedi ölmüş Meral Hanım, başınız sağ olsun

Şu istifa meselesini de yazmak gerekiyor. Tüm siyasi faaliyetini yalan üzerine kurgulayan bir kafanın hastalıklı yapısını yazmak gerektiği gibi.

2012’de kendisine iletilen Genel Başkan adaylığı teklifini “Hazır olmadığı gerekçesiyle” reddeden ve 2015 yılı Kasım ayında İstanbul’da yaptığı basın toplantısıyla hazır olduğunu hissetmeli ki, adaylığını şu cümlelerle açıklamıştı:

Ülkücü hareketi yeniden dirilterek, coşkun akan ırmağa çevirmek için tek tek isimlerin bir önemi yoktur. Tek tek o ırmağa akan yüreklerin önemi vardır. Hedefimiz, Ulu Önder Atatürk ve Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in ilkelerini esas alan politikalar üreten, günlük amaçların ve siyasi çıkarların peşinde koşmayan, hukukun üstünlüğünü esas alan, iktidar olmak için siyaset yapan, yaşlıların tecrübesi ile gençlerin dinamizmini birleştiren, halkın sorunlarını dinleyen, gerektiğinde halka kulağını kaptırmaktan korkmayan, aklın eleştiri süzgecini kullanan, ortak akıl ve istişare yollarını açık tutan bir parti anlayışını tesis etmektir."

Yukarıdaki satırları okumak her ne kadar şimdi hepimizin zoruna gitse de, Sn. Akşener’in besmelesi yalanla başlamış ve yoluna yüzlercesine şahitlik ettiğimiz ve zamanla öğrendiğimiz yalanlarla devam etmiştir ve tahmin ediyoruz  ki hamdelesi de bir yalan olacaktır.

Ülkücü hareketi yeniden diriltmek cümlesiyle başladığı yolun ilk molasında, yani Afyon’da kürsüden içinde ülkücülerin de bulunduğu salona, “Ülkücülere bedel ödemekten bıktım usandım, bir kongre faaliyetinde bir buçuk yıl birlikte şu kadar il gezdik, hatıralarımız da oldu, ama hepsi o kadardı, daha ne istiyorsunuz” diye seslenerek “Dün dündür” demiş ve kendi samimiyetsizliğini kürsüden itiraf etmiştir. 

Birincisi hiçbir ülkücüye hiçbir bedel ödememiştir, bu sunturlu bir yalandan ibarettir.

İkincisi kendisine bizzat sorduğum, pek çok arkadaşımızın da sorduğu, “Haziran seçimlerinde Devlet Bey sizi listeye koysaydı ve milletvekili olsaydınız genel başkanlığa aday olur muydunuz?” sorumuza, “Hayır tabii ki olmazdım” cevabı  Sn. Akşener’in adaylığının samimiyetini de açıkça ortaya koymaktadır.

Milletvekili olsaydı genel başkan adayı olmayacak olan, milletvekili olamadığı için genel başkan adayı olan Sn. Akşener’in fanları, trolleri, taklacıları, yandaşları şimdi istifa eden arkadaşlarımızı makam düşkünlüğü ile suçluyorlar. Akılları sıra vekil olamadığı için eleştiren insan durumuna düşürüp eleştirilerin içeriğinin konuşulmasını engellemek ve eleştirilerin etkilerini azaltmak istiyorlar. Merkez sağ ahlakı ya da ahlaksızlığı tam olarak budur. Merhum Demirel, “Bir konunun konuşulmasını istemiyorsanız en başta siz o konuyu yok sayacaksınız” derdi, çakma ülkücü, Çin malı ülkücü, merhum ağabeyinin kadrosundan ülkücü ama Çiller’in ve Demirel taifesinin talebesi Meral Akşener de aynını yapıyor, yaptırıyor.

Tüm arkadaşlarımızın bilmesini isterim ki, hiçbir arkadaşımız kendisinden milletvekilliği istememiştir. Hiçbir arkadaşımız buna tenezzül etmemiştir. Aday olanların tamamına kendisi ısrarcı olmuş, seçilemeyecek sıralara koyarak, yanlışlara itiraz edecek isimleri listelerde boğmuştur. “Kürt siyasal hareketinin temsilcisi HDP” cümlesini onlarla asla kuramayacağı ülkücüleri listelerde seçilemeyecek sıralara koyarak oyun dışı bırakmıştır. İstifa eden ve İzmir üçüncü sıra sözü verdiği Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Ertürk’ü sosyal medyada linç ettirmiş, Afyon’da korumalarını saldırtarak burnunu kırdırmıştır. Gençlik Kolları Genel Başkanı Osman Ertürk’ü beşinci sıraya koyarken, onun üzerine ise açılım sürecinin hararetli destekçisi ve HDP’ye oy toplayan Milliyet Gazetesi yazarı Mehmet Tezkan’ı koyabilmiştir.

Değerli ülküdaşlarım.

Hiç ama hiçbir arkadaşımız Meral Akşener’den vekillik istememiştir, tam tersine kendisi ısrar etmiş ve ülkücüleri listelerde seçilemeyecek yerlere koyarak partiden uzaklaştırmış yerlerine de eski yol arkadaşları DYP ve ANAP’ın emeklilerini ikame etmiştir.

“Referandum sürecinde elini taşın altına koymayan hiç kimseyle yol yürümeyeceğim” sözü Meral Akşener’e aittir ve pek çok arkadaşımız buna şahittir.

Bugün meclise taşıdığı isimlerin birkaç istisnası haricinde referandumda risk alan, meydanlarda olan, elini değil parmağını olsun taşın altına koyan hiç kimse yoktur. Referandumda bir tek “Hayır” twiti atmaya cesaret edemeyen ne kadar sütre gerisinde isim varsa listelerde seçilecek yerlere konmuştur. Yani, her sözü gibi, Sn. Akşener’in, “Referandum sürecinde elini taşın altına koymayan hiç kimseyle yol yürümeyeceğim” sözü de büyük bir yalandır.

Sn. Akşener siz ve aveneniz, taklacılarınız, yalakalarınız, mevki makam vererek şahsiyetini teslim aldığınız ülkücü karikatürleri, trolleriniz, fanlarınız çok iyi biliniz ki ve Sn. Akşener siz zaten çok iyi biliyorsunuz ki, yalan söyleyen sizsiniz, doğruları söyleyen biziz.

Ama şunu da biliniz ki, en başta benim hakkım olmak üzere ülkücülerin hakları size haramdır. Ben sizden milletvekilliği istemedim, sizin vereceğiniz vekilliğe de ihtiyacım yok, ama siz bana defalarca ve ailemi de çağırarak ailemin yanında yeminler ederek “İki  dönem vekillik” sözü verdiniz. Şimdi sözünüzü yemenize zaten alıştık, hiç olmazsa yeminlerinizin kefaretini bir garibanı üç gün doyurarak ödeyiniz de yeminlerinizin vebalinden kurtulunuz, ne de olsa mütedeyyin bir insansınız.

Yurt dışında bir yıl süreyle gezdim, döndüğümde bir geçmiş olsun telefonuna bile tenezzül etmediniz. Önemsemedim bunu, çünkü sizin insan harcama adetinizi öğrenmiştim bu süre içinde. Döndüğümde öğrendim ki, hayvan severliğiniz de yalanmış. İzmir’de sahiplendiğiniz  ve  bunu basında propaganda malzemesi yaptığınız kedi vardı ya, o kedinin öldüğünü bugün bile bilmiyorsunuz belki de, çünkü o kedinin akıbetini de gazetelere poz verdikten sonra bir daha merak bile etmediniz. Başınız sağ olsun Meral Hanım, o kedi ölmüş…

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Demir
Ali Demir - 6 ay Önce

Eğer siz ve sizin gibi veryansın edenler bugün milletvekili olsaydınız büyük ihtimalle sükut eder otururdunuz.
İyi parti şu anda tek umut. Destek olmuyorsanız köstek olmayın bari.

fırat gösu
fırat gösu - 6 ay Önce

değerli arkadaşlar ben ismail beğin yazılarını uzun zamandır okur zaman zamanda yorumlar yazarım fakat ismail beğ iyi partiden ayrıldıktan sonra başını kuma soktu ve iyi partinin dışanda hiç bir partiye böyle ver yansın etmedi.Enfilasyon yüzde 100 lere dayandı ağzında bir kelime çıkmadı,yolsuzluk minarenin ucunda yine tık yok,adam kayırma keza öyle ,fakirlik yine öyle yine ses yok,çiftçi öldü Allah rahmet eylesin yine ses yok dükanlar iflas bayrağını çekti yine ses yok İsmail Bey elini vicdanına koy Birazda türkiyenin hallerini yaz lütfen bir kişiye takılıp kalma.

Ahmet Türkoğlu
Ahmet Türkoğlu - 6 ay Önce

Sayın İsmail bey yazılarınızı uzun zamandır okuyorum ancak kısa zamanda zikzaklar çizmeye devam ediyorsunuz .Bir süre övdüğünüz kişiyi kısa süre sonra yerden yere vuruyorsunuz. Bu durum bende büyük hayal kırıklığı yaratıyor.Güven duygularım yerle bir oldu.Saygılarımla

Kürşat
Kürşat - 6 ay Önce

Sayın Türk seçimler olduktan sonra iyi partinin vekillerinin 37 tanesinin ülkücü olduğunu yazan sizsiniz, yazınıZaman ise ülkücü yok diyordunuz. Ülkücülük böyle pazaramı düştü. Siz Türkeş'inde ülkücülüğünü beğenmediniz 199/ yılında MHP gibi kötülediniz ve başka parti kurdunuz. 2000li hıllarda Ahmet Çakar'ı MHP ye genel Başkan yapmak için koşturdunuz kongrede aday bile çıkaramadınız. Ülkücülük arıyorsanız yüzünüzü balgata çeviriniz. En büyük ülkücü biziz diyorlar. Bazı kişilerde partilerine katılırsa şeref duyacaklarını söylüyorlar yolları açık olsun. Ülkücülüğü sakız gibi ağzımızda çiğnemeye gerek yok. Şehitlerimizin gazilerimizin kemiklerini sızlatmayalım.

YILMAZ TÜRK
YILMAZ TÜRK - 6 ay Önce

Yazarken ve çizerken insaflı olmak gerek.Ayrılanlar vekil olsaydı eminim bu gün böyle laflar etmezlerdi

recep öztürk
recep öztürk - 6 ay Önce

adam vekillik istemediğini söylüyor, kimsenin istemediğini söylüyor ali demir sanırm idrak yolları enfenksiyonu var sen de hala vekil olsaydınız sukut ederdiniz diye yazıyorsun. Allah akıl fikir versin, yalaka olmak, fan olmak zor iş, aynı akp nin trolleri gibisiniz

Ergin düzenli
Ergin düzenli - 6 ay Önce

Ben nedene bakmadan tesbite bakıyorum ve meral hanım'ın çok daha güzel şeyler yapabilecek biri iken yaptıklarına şaşırıyorum,partisi kendini toparlarsa umut olmaz ama umut olma ihtimali olur,bu haliyle zor bence

ismail Türk
ismail Türk - 6 ay Önce

sevinin işte vekil olsaydım bu yalancının yalancı olduğunu bilmeyecektiniz!

Ustahasanoğlu
Ustahasanoğlu @ismail Türk - 5 ay Önce

İsmail bey, bir site sahibinin kendi sitesinde istenmemesi,yazılarının beğenilmemesi ne kötü değil mi?Demem o ki,yol yakınken siteden ayrıl,layık olduğun yandaş bir siteye yanaş.Anladın mı canım?