Avcılar'da bir otelde meydana gelen silahlı saldırı sonucu Doktor İbrahim Karahan hayatını kaybetti. Polis, olayla ilgili biri kadın iki kişiyi gözaltına aldı. Cenaze işlemleri tamamlandıktan sonra Karahan'ın yakınları Adli Tıp Kurumu önünde cenazeyi teslim aldı.

Olay, dün saat 19.30 sıralarında Üniversite Mahallesi'ndeki bir otelde meydana geldi. Doktor İbrahim Karahan ile Ali Asker Kıtay arasında bir tartışma çıktı. Tartışma sırasında Kıtay, silahla Karahan'a ateş etti. Ardından Kıtay, yanındaki kadınla birlikte otomobile binerek olay yerinden kaçtı. Karahan ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, Kıtay ve otelden birlikte kaçtığı yabancı uyruklu Dılnoza Bayramova'yı yakaladı. Şüpheli üzerinde yapılan aramada saldırıda kullanılan silah ele geçirildi.

Olayı gören Zilan Şengel, bir kadının bağırmaya başlaması üzerine dışarı çıktıklarını ve ardından polis ve ambulans ekiplerinin geldiğini belirtti. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Cenaze işlemleri tamamlanan Karahan'ın yakınları, Adli Tıp Kurumu önünde cenazeyi teslim aldı.

Dılnoza Bayramova ifadesinde, otelde birlikte olmak için Karahan ile belli bir ücrette anlaştıklarını ancak Karahan'ın 100 lira az ödediği için aralarında tartışma yaşandığını dile getirdi.

Karahan'ın parayı aldıktan sonra kendisi dövüp kovduğunu ve bu durumu erkek arkadaşı Ali Asker Kıtay'a mesaj atarak anlattığını söyledi. Kıtay ise ifadesinde, görevlilere "Yukarıda kadını dövüyorlar, gelin birlikte bakalım." diyerek görevlilerle odaya çıktığını ve kapıyı açan Karahan'ın bacağına ateş etmek istediğini, yanlışlıkla karnından vurduğunu söylediği öğrenildi (DHA)

Editör: Habererk Haber Merkezi