Küçükçekmece'de, çalınan otomobil, Sultangazi'de yakılmış halde bulundu. Otomobilin çalınma anı güvenlik kamerasına yansırken, otomobilin sahibi Dilara Tetik, aracının eski eşi tarafından yakılmış olabileceğini iddia etti.
Cennet Mahallesi'nde dün 02.30 sıralarında gerçekleşen olayda, sokakta park halinde olan otomobil, kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Polis, yaklaşık 1 saat sonra otomobili Sultangazi Gazi Mahallesi'nde yakılmış halde buldu. Olay yerine giderek, yakılmış otomobilinin demir yığını haline geldiğini gören Dilara Tetik, polis merkezine giderek şikayette bulundu. Tetik, eski eşinden şüphelendiğini belirtirken polisin olaya ilişkin çalışması sürüyor. Aracın çalınma anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. 

"ESKİ EŞİMDEN ŞÜPHELENİYORUM"
Dilara Tetik, "Ben dükkanımı kapatıyorum, 02.30'da olayı gerçekleştiriyor. Saat 03.40'da polisler beni arıyor, 'aracınız yakılmış, kundaklanmış.' diyor. Aracın hiçbir parçasında eksiklik yok, yani aracı direk alıp yakıyorlar. Gittiğimde kül olmuştu aracım. Kim yaptığını bilmiyorum ama şüphelendiğim tek bir insan var, eski eşim olarak düşünüyorum. Araba anahtarla açılmış diyorlar, 2 anahtarda bende yedeği çekilmiş. Kimse bunu yapan bulunmasını istiyorum. Bugün aracımı yakan yarın başka bir şeyde yapabilir. Kafemin açılışından bir gün sonra bu olay oluyor." dedi. 

Kaynak: dha