İnternette oyun oynayan çocuklar oyunu kaybedeceğini anlayınca telaş içerisinde bütün tuşlara aynı anda basıyor ve oyunu içinden çıkılmaz bir hale sokuyor.

Şu anda iktidarın da yaptığı olay budur. Telaş içinde seçim telaşı ve kaybetme korkusuyla tüm tuşları aynı anda basmış görünüyor.

EYT, ASGARİ ÜCRET, MEMUR VE EMEKLİLERE YAPILACAK ZAMLAR, EKREM İMAMOĞLU’NA YAPILANLAR, YİNE İBB HAKKINDA TERÖR SORUŞTURMASI, KKM’Yİ BİR YIL UZATMAK, SEÇİM ÖNCESİ HEMEN HER KONUDA FATURA İNDİRİMİNE GİTMEK, KÜRT OYLARINI ALABİLMEK ADINA SELEHATTİN DEMİRTAŞ’A ÖZEL AYRICALIKLAR SAĞLAMAK, 6’LI MASA DAĞILDI DAĞILACAK DİYE YAYGARA KOPARMAK, HER SEÇİM ÖNCESİ BULUNAN DOĞALGAZ MÜJDESİ, KAYNAĞI BELLİ OLMAYAN YABANCI ÜLKELERDEN ÜLKEMİZE GELEN DÖVİZLER,  HER TÜRLÜ PİSLİKLERİNE RAĞMEN CEMAAT VE TARİKAT MENSUPLARINA GÖSTERİLEN HOŞGÖRÜ VE BENZERİ BİRÇOK KONU….

2018 Seçim öncesi Sayın Erdoğan seçim kaybetsek bile EYT konusunda bir düzeltme yapmayı düşünmüyoruz. Tutturmuş erken emeklilik diye. Emekli olacak sonra kendisine ikinci bir iş bulacak. Yok öyle..  Avrupa’nın en müreffeh ülkeleri olarak bilinen Finlandiya ülkelerini örnek gösteriyordu ve onlar erken emeklilik nedeniyle battılar diye yanlış bir bilgi sahibi idi aynı zamanda.

Ne oldu? Bu U dönüşü neden dersiniz?

U dönüşünü Sayın Devlet Bahçeli çok iyi bildiği bir konu olduğu için beklide Sayın Erdoğan’a sufleyi Bahçeli vermiş olabilir mi? Bu da nereden çıktı demeyin. Sayın Devlet Bahçeli henüz Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı olmadan önce kavgada dahi söylenemeyecek ağırlıkta sözlerle Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve AKP’lilere saldırıyordu. 15 Temmuz darbe girişimini bahane ederek kendisine ve partisine bir çıkış yolu olarak gördü ve geçmişte AKP’ye ve Sayın Erdoğan’a söylediği sözler bir anda unutuldu ve adeta kanki oldular. Hatta bizim ittifakımız Pazar’a kadar değil mezara kadar demişti Sayın Bahçeli. Bende bir yazımda oldu olacak MHP’yi kapatın ve AKP’ye kaydınızı yaptırın diye yazmıştım. Şunu da yazmıştım. Ben MHP’ye oy verecek olsam neden aslı dururken suretine oy vereyim ki; gider AKP’ye oyumu veririm diye yazmıştım. Diyeceğim oki; Sayın Bahçeli U dönüşünü, kıvırmayı, çark etmeyi iyi bilir. İnanmayanlar sosyal medyada dönen videolara bakabilirler. Sayın Bahçeli’nin geçmişte söyledikleri ve Cumhur İttifakına girdikten sonra söylediklerini bir kolaj haline getirmişler ve sosyal medyada yayına vermişler. Belkide birçoğunuz o videoyu görmüşsünüzdür.

Geçelim…

İktidar 2023 seçimlerini kazanmak adına tüm tuşlara basmış durumda. Ben geçmişte birkaç defa daha yazmıştım. Eğer iktidar seçimi kesin kaybedeceğini hissettiği anda OHAL ilan eder ve seçimi en kötü ihtimalle bir yıl erteleyebilir diye yazmıştım. Hatırlatalım. MİT  Başkanı Hakan Fidan bir konuşmasında Suriye’ye savaş çıkarmak çok kolay demiş ve şöyle devam etmişti. Sınırdan Suriye tarafına geçer ve iki füze gönderirsin al sana savaş sebebi demişti. Fidan’ın bu sözleri basına da yansımıştı. Olabilir. Gayet makul bir öneri idi. Geçmişte Bolivya Devlet Başkanı bu yolu denemişti.

Haber şöyle idi.

2016 yılında, Son 25 yılın şiddetli kuraklığı ile mücadele eden Bolivya’da Devlet Başkanı Morales tarafından OHAL ilan edildi.

Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, bir basın açıklaması yaparak ulusal ve yerel yönetimlerin kuralık nedeniyle ‘olağanüstü hal’ ilan edildiğini açıkladı. Evo Morales bu OHAL’i bahane ederek seçimi bir yıl ertelemişti. Neden olmasın?

Neden olmasın derken, olmalıdır anlamında demek istemiyorum. Olabilir anlamında söylüyorum. İhtimaldir. İnşallah olmaz. Ve 2023 seçimlerini kazasız belasız, vatanımız ve milletimiz için hangisi hayırlı olacaksa öyle olmasını temenni ediyorum.

NE MUTLU TÜRKÜM VE MÜSLÜMANIM DİYENE, VE DİYEBİLENE