İktidar yanlısı Mehmet Cengiz'in Muğla'nın Bodrum İlçesi Cennet Koyu'nda yapımına başladığı villa ve otel projesine sivil toplum kuruluşları ve siyasetçilerin tepkileri devam ederken, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da projenin mahkeme kararına aykırı olduğuna vurgu yaparak tepki gösterdi.

Doğa facialarının izini takip ederek, tepkisini bölgede gösteren Özdağ, bu kez de Bodrum’daki Cennet Koyu’na gitti. Burada doğanın yok edilişine dikkat çeken Özdağ, “Bodrum’da Cennet Koyu’ndayız. Hakikaten cennet gibi burası ama Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi burada da doğanın tahrip edilişi, yağmalanışını yaşıyoruz. 678 bin metrekarelik bir arazi, aslında el değmemesi gereken bir arazi” dedi.

Projeyi Cengiz İnşaat’ın yapacağının altını çizene Özdağ, “Burada Cengiz İnşaat Türkiye’nin birçok yerinde yapmış olduğu gibi büyük bir otel ve villalar inşaatına başlıyormuş. Şaşırdık mı? Hayır şaşırmadık. Çünkü dünyada 10 tane şirket devlet ihalelerini almada en önde gelen şirketler. Bu 10 şirketten 5 tanesi de Türkiye’de. 5 şirketten bir tanesi de Cengiz İnşaat. Çok şükür bu düzen bir sene sonra sona erecek” ifadelerine yer verdi.

Editör: Yadigar Hanım