Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile olası bir görüşmede yeni anayasa teklifi sunabileceklerini belirtti.

DP Milletvekili Salih Uzun sivil toplum örgütlerini yok edenleri açıkladı DP Milletvekili Salih Uzun sivil toplum örgütlerini yok edenleri açıkladı

Erdoğan, ekonomiye dair de açıklamalarda bulunarak, gereksiz harcamaların kesilmesi ve tasarruf tedbirlerinin alınması gerektiğini vurguladı. Irak ziyaretinden dönerken gazetecilere konuşan Erdoğan, Özel ile henüz bir randevu ayarlanmadığını, ancak böyle bir görüşmenin mümkün olduğunu ifade etti.

Seçimler öncesinde Özel’e farklı bir hitap tarzı kullanan Erdoğan, seçimler sonrasında hitap şeklini değiştirdi ve Özel’e kapılarının açık olduğunu söyledi. Yeni anayasa çalışmalarının başladığını ve 1921 Anayasası’nın da gündeme geldiğini belirten Erdoğan, CHP’nin bu değişime destek verebileceğine inandığını ve liderlerle yapılacak görüşmelerde anayasa konusunun da ele alınacağını dile getirdi.

Erdoğan, Türkiye’nin yeni ve demokratik bir anayasaya kavuşması için çaba göstermeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Merkezi