Futbol adamı Önder Özen, NTV’de yayınlanan N Futbol programında konuştu.

Trabzonsporlu futbolcu Avrupa yolcusu Trabzonsporlu futbolcu Avrupa yolcusu

Eskişehirspor ve küme düşen diğer köklü kulüpler ile ilgili Özen, “Paralar nerede sorusuna cevap alınamadı, izi de sürülmedi. Eğer böyleyse, takımınız düşmeli. Benim kulübüm Eskişehirspor ama küme düştüğüne üzülmedim” dedi.
 
Neden para kazanmadı?
Önder Özen yaptığı konuşmada, “Eskişehirspor 3. Lige düştü. Futbolda Anadolu devrimini ilk başlatan, meşaleyi yakan kulüp 3. Lig’e gitti. Eskişehirspor 16 ayda kasasına 22 milyon Euro soktu. Bunun yıllara yayılmış acayip satış durumu var. Alperler, Erkanlar, Dorukhanlar gibi çok sayıda değer üretti. Bazılarından para kazanmadı. Soru şu, kazanabilirdi neden kazanmadı? Mesela Dorukhan’dan, Boffin’in Antalyaspor’a gidişinden. Eskişehir’de kimse izini sürmedi. Tıpkı Bursaspor’da izi sürülmeyen giderler gibi” dedi.
 
“Düştüğüne üzülmedim”
“Paralar nerede sorusuna cevap alınamadı, izi de sürülmedi” diyen Özen sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Eğer böyleyse takımınız düşmeli. Benim kulübüm Eskişehirspor ama küme düştüğüne üzülmedim. Çünkü sormadınız. İzini sürmediniz, vazgeçtiniz. Vazgeçtiyseniz sonucu budur. Sormak kulübü daha zor duruma düşürecekse sorun daha da düşün ama neticede küllerinden doğacak bu koskoca Eskişehirspor. Bursaspor ve Kocaelispor için de aynı şeyler geçerli. Ama izini sürmezseniz olmaz.”
 
Haber Kaynağı:Yedigün Gazetesi