Fransa'nın başkenti Paris'te Ahmet Kaya Kültür Merkezinin önünde bir kişinin silahla ateş açması sonucu 3 kişi hayatını kaybetmiş, 3 kişi de ağır yaralanmıştı.
Saldırının kürtlere yönelik olduğu iddiasıyla sokağa dökülen PKK yanlısı bir grup, alandaki polislere saldırdı.Yaşanan olaylarda göstericiler sokakları yakıp yıktı.
SALDIRIDA YENİ DETAYLAR 
Fransız basını, silahıyla yakalanan saldırganın resmi demir yolu şirketi SNCF'ten emekli  Fransız vatandaşı "William M." olduğunu belirtti.Yetkililer şüphelinin 'aşırı sağcı ' geçmişine de dikkat çekti. Paris Başsavcısı Laure Beccuau,
  William M' nin 2016 ve 2021'de iki kez cinayete teşebbüs ettiğinin polis kayıtlarına geçtiğini ve Aralık-2007 2021 'de bir göçmen merkezine kılıçla saldırdığı bilgisine ulaşıldığını belirtti.
PKK YANDAŞLARI ORTALİĞI SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİ
Fransız kamuoyu silahlı saldırının ardından yaşanan gösterilerde onlarca sivil araca ve kamu binasina zarar veren PKK yandaşlarına tepki gösterirken polis göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Sloganlar eşliğinde Paris sokaklarını savaş  alanına çeviren gruptan bazılarının terör örgütünü simgeleyen bez parçası taşıdığı görüldü. Fransız yetkililer, 31 emniyet mensubu ve bir göstericinin yararlandığı olaylarda 11 kişinin de  gözaltına alındığı belirtildi.