CHP’den istifa ettikten sonra Memleket Hareketi’ni kuran Muharrem İnce, yarın partisinin kuruluş dilekçesi İçişleri Bakanlığı’na vereceği belirtildi.

Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce, parti kurma çalışmalarında sona geldi. Yarın partinin kuruluş dilekçesinin İçişleri Bakanlığı'na verileceği belirtildi. Başvuru, 85 kurucular kurulu üyesinin imzası ile yapılacak. 18 Mayıs’ta ise genel merkez binası açılışı ile partinin tanıtımı yapılacağı açıklandı.

TRT Haber’de yer alan habere göre, Memleket Partisinin logosunda nazar boncuğu da bulunuyor. İçişleri Bakanlığı’na başvuru yapılmasının ardından Salı günü parti yönetiminin seçilmesi bekleniyor. Muharrem İnce genel başkanlık koltuğuna oturacak, 15 kişilik Merkez Yönetim Kurulu oluşturacak.

Parti içinde 10 kişilik de bir disiplin kurulu belirlenecek. 4 genel başkan yardımcılığı ve bir genel sekreterlik olacak.

CHP’DEN İSTİFA EDEN 3 VEKİL DE YER ALACAK

Kurucular kurulunda daha önce CHP'den istifa eden 3 milletvekilinin yanı sıra eski futbolcu Ümit Özat, iş insanları Serkan Ufuk Akgün, Hüseyin Baraner ile gazeteci Şaban Sevinç gibi isimler bulunuyor.