Ağrı'nın Patnos ilçe Belediye Başkanı Emrah Kılıç ve Eş Başkan Müşerref Geçer ile 1'i belediye çalışanı ve 2 iş insanı, ihaleye fesat karıştırma suçlamasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Ağrı merkezli Van, Hatay, İstanbul'da eş zamanlı operasyon gerçekleştirdi. Patnos Belediye Başkanı Emrah Kılıç ve Eş Başkan Müşerref Geçer ile belediye çalışanı Uğur Laçin, iş insanları Rıza Doğaç ve Erhan Yılmaz, operasyonda gözaltına alındı. Patnos adliyesinde hakim karşısına çıkarılan Belediye Başkanı Emrah Kılıç ile Eş Başkan Müşerref Geçer ve diğer 3 kişi tutuklandı.

Adliye binası önünde açıklama yapan Yeşil Sol Parti Ağrı Milletvekili Heval Bozdağ, "Yaklaşık 4 gün önce bir operasyonla Patnos Belediye Eş Başkanlarımız ve arkadaşlarımız gözaltına alındılar. Soruşturmanın gerekçesi bir ihale olayı ve usulsüzlük yapıldığı iddiası. 4 gün gözaltı sonrasında bugün saat 11.00'de başlayan süreç sonunda arkadaşlarımız delil karartma şüphesi gerekçe gösterilerek tutuklandılar. Böyle bir soruşturma böyle bir iddianamede bu şekilde bir yaklaşım kabul edilemez. Hem gözaltı hem tutuklamalar bu siyasi bir operasyondur. Siyasi bir karar hukuksuz bir karardır" dedi. 

Editör: Habererk Com